آمدن شما به این صفحه احتمالا در راستای آشنایی شما با مشاوره تحصیلی باغ آینه و کسب موفقیتها دانش آموزان باغ آینه در این حوزه است. باغ آینه در ادامه آن سالها پروژه جدید و منحصر به فردی را برای اولین بار در ایران آغاز کرده است پس از سالها فعالیت و کسب موفقیتهای بسیار در این حوزه و رتبه های خوب و پذیرش جوانان عزیز ما در دانشگاه های خوب ، بر آن شدیم که به عنوان اولین موسسه این سکوت چند ده ساله را که بر فضای آموزشی سایه افکنده بشکنیم و قدمی بزرگ در این راه برداریم . اگرچه فضای جامعه در این زمینه مقاومت بسیار خواهد داشت اما حقیقت میبایست که راه خود را پیدا کند و چه افتخاری بالاتر از این که ما اولین موسسه در پذیرش و اجرای این حقیقت باشیم.

اگرچه افتخار همراهی با دانش آموزان بسیاری را در این مسیر داشتیم اما همه اعضای تیم باغ آینه متوجه یک موضوع شدند که البته و صدالبته خانواده ها ، دانش آموزان ، معلمان و کل فضای جامعه متوجه این موضوع هستند : اکثریت دانش آموزان علاقه و استعداد خود را نمی شناسند یا از آن اطمینان ندارند و یا صرفا در حیطه حدس و گمان باقی مانده است . در نتیجه یا در مقاطع بالاتر تغییر رشته می دهند یا تمام عمر بدون علاقه رشته خود را دنبال می کنند و یا این ایده ناجوانمردانه را می پذیرند که در کنار رشته کسل بار خود ، علایق خود را دنبال کنند . در نهایت اکثریت توان اجرای زندگی زیبای خود را از دست می دهند و یکی از عوامل ناراحتی و افسردگی در همین امر نهفته است. راه حل بسیار ساده است : هرکس خود را و علاقه خود را و محدودیت های خود را بشناسد و در آن مسیر تحصیل کند و مشغول به کار شود.

اگرچه راه حل ساده است اما اجرای آن در این شرایط دشوار است. تبلیغات برای رشته های خاص توسط رسانه ها و جامعه و هم سالان و از همه مهمتر خانواده ها و دانش آموزان باعث می شود تا مسیر نه چندان آسانی در پیش داشته باشیم  اما میبایست به هر حال کسی این راه را آغاز کند . تا این لحظه هیچ فرد و موسسه ای داوطلب اجرای این طرح نشده است و باغ آینه امیدوار است که با شروع این مسیر مردم فرهیخته و آگاه این جامعه نیز در مسیر این حقیقت مهم گام بردارند و با ما همراه شوند.

به همین دلیل باغ آینه ، سیستم مشاوره تحصیلی خود را کاملا تغییر می دهد و طرح جدیدی به نام «کارگاه آشنایی با مشاغل و رشته ها» را جایگزین طرح قبلی کرده است. به این معنا که افراد مختلف میتوانند:

  • در دوره های «معنای زندگی » شرکت کنند و در این دوره ها به آنان کمک می شود تا معنای زندگی خود را بیابند .
  • در دوره های «یافتن خود » شرکت کنند . در این دوره ها میتوانند با اعماق وجود خود بیش از پیش آشنا شوند.
  • در کارگاه آشنایی با مشاغل و رشته ها شرکت کنند . این دوره ها برای تمام رشته ها برگزار می شود ؛ ریاضیات، فلسفه، پزشکی، جغرافیا ، عکاسی، مهندسی مکانیک و برق، مدیریت و تمام شاخه های رشته های مختلف با انواع گرایش ها و همچنین رشته هایی که غیر دانشگاهی هستند همچون نجاری ، گارسون کافه و …..  در این دوره ها که به صورت کارگاهی اجرا می شود افراد میتوانند به وسیله معلمان خوب و متخصص با اعماق رشته ها و مشاغل آشنا شوند تا مسیر خود را با رنج کمتر و آگاهی بیشتر بیابند و در زمان خود که ارزشمندترین هدیه زندگی است ، صرفه جویی کنند.

برای مثال افراد میتوانند در کارگاه های «خانه ادبیات» شرکت کنند و تحصیل در هر مقطعی را با آموزگار هاشم میرزایی بگذرانند. این موضوع در تمام دروس با معلمانی فرهیخته اجرا خواهد شد تا تمام افراد بتوانند با تمام دروس عمیقتر و حقیقی تر . به دور از تبلیغات آشنا شوند: خانه ریاضیات ، خانه هنر ، خانه زیست شناسی و سایر علوم و مشاغل و رشته ها….

چه کسانی میتوانند در این دوره ها شرکت کنند؟

تمام افراد از هر سن و سال ( اعم از کودکان / نوجوانان / جوانان / میانسالان) میتوانند در این دوره ها شرکت کنند.

این دوره ها از چه زمان آغاز می گردد؟

این دوره ها در حال طراحی نهایی و آزمایش است و به زودی در همین صفحه اعلام می گردد.

 

امید است که تمام انسان ها راه خود را بیابند و در این «چند دهه زیستی سریع تمام شونده»* از عمر خود بهره بیشتری ببرند.

باغتان گلشن

آینه تان روشن


*تعریف زندگی از دیدگاه دکتر علی بابایی زاد.

سبد خرید