khoshnevisi

خوشنویسی

mojasame

مجسمه سازی

music

موسیقی

teatr

تئاتر

naghashi

نقاشی

akasi

عکاسی

دوره هنری در باغ آینه زیرمجموعه ای از کلاس های آموزش نقاشی، آموزش عکاسی، خوشنویسی، گل آرایی، مجسمه سازی، تئاتر، هنرهای دستی و بسیاری موارد دیگر را شامل می شود. در کنار دوره هنری، در باغ آینه به عنوان یک مجموعه فرهنگی هنری در کرج شاهد برگزاری دوره های فرهنگی در شاخه های مختلف نیز می باشیم. هدف از برگزاری این کلاس ها و دوره ها در اختیار قرار دادن مجموعه ای از ارزنده ترین خدمات به همشهریان عزیز در رده های سنی مختلف از کودک تا بزرگسال است.

در این دوره ها هنرجوهای متقاضی در کنار ما به پرورش علاقه مندی های خود در زمینه های مختلف هنری و فرهنگی زیر نظر اساتید حرفه ای اقدام می کنند. فعالیت این مجموعه در حوزه هنری به شکل گسترده ای در برگیرنده خدمات متنوعی بوده که در اختیار مراجعین عزیز قرار گرفته است. برای نام نویسی و حضور در برنامه های هنری باغ آینه می توانید با ما در ارتباط باشید.

دوره های مختلف آموزش نقاشی در باغ آینه:

  • آموزش رنگ روغن
  • آموزرش نقاشی با پاستل
  • آموزش نقاشی با آبرنگ
  • آموزش نقاشی با ویترای
  • آموزش نقاشی اکرلیک
  • طراحی و سیاه قلم

در مجموعه فرهنگی هنری باغ آینه، آموزش  از مبتدی تا حرفه ای زیر نظر اساتید مجرب نقاشی بوده و در کنار کلاس های تخصصی، کلاس های آموزش نقاشی مخصوص کودکان نیز در این موسسه برگزار می شود. نقاشی رنگ روغن ممکن است در نگاه اول کمی دشوار و یادگیری اش دلهره آور به نظر برسد، اما چیزی جز درکی دلپذیر از تکنیک های استادان مطرح نیست. آموزش نقاشی رنگ روغن شامل یادگیری مراحل شروع نقاشی با رنگ روغن، درس های تکنیکی مانند آناتومی، مناظر و حتی آشنایی برای کار با کاردک و پالت رنگ می باشد.

زمانی که به دنبال آموزش نقاشی اکرلیک باشید پس از فراهم آوردن ابزار لازم به این موضوع نیز باید فکر کنید که چگونه می توانید از عهده این کار برآیید. در زمینه نقاشی آکرلیک طیف گسترده ای از آموزش های مختلف وجود دارد که از ساده ترین مبانی ترکیب رنگ آغاز شده و در ادامه می تواند به کشیدن اجسام خاص برسد. بنابراین در دوره های هنری نقاشی اکرلیک شاهد درس های مختلفی برای هنرجویان مبتدی و پیشرفته هستیم. در تک تک دوره های نقاشی که به آن اشاره کردیم از اصول پایه تا تکنیک های حرفه ای نقاشی به هنرجویان آموزش داده شده و به آن ها کمک می شود تا توانایی های خود را تقویت کنند.

دوره هنری آموزش عکاسی ازدروس پایه تا عکاسی پرتره، عکاسی منظره، عکاسی مد، عکاسی مستند اجتماعی و بسیاری موارد دیگر را شامل شده که در کلاس های باغ آینه زیر نظر اساتید حرفه ای این هنر دایر می باشد. در کلاس های آموزش عکاسی باغ آینه به هنرجویان مبتدی عکاسی کردن را به درستی می آموزند. عکاسان متوسط هم در این کلاس ها می توانند هرگونه شکافی که در دانش عکاسیشان وجود داشته را پر کرده و توانایی های خود را تکمیل نمایند. علاقه مندانی که مشتاق یادگیری عکاسی به طور جدی هستند، می توانند در این دوره ها علایق خود را به صورت آکادمیک دنبال کنند و این مژده را به افرادی که می خواهند عکاسی را به عنوان یک حرفه تخصصی یاد بگیرند نیز می دهیم که کلاسهایی در سطح حرفه ای نیز برگزار می کنیم.

در این کلاس های عکاسی هنرجویان خواهند آموخت تا با ترکیب المان های ساده: خط، نور، اشکال، حالت، بافت، الگو، رنگ و فضا چگونه بتوانند یک اثر هنری خلق نمایند. تکنیک های مهمی که در نورپردازی برای رسیدن به یک عکاسی پرتره زیبا به شما کمک خواهد کرد را در کلاس های عکاسی باغ آینه خواهید آموخت و در می یابید که چگونه می توانید به خوبی از آنچه که در محیط پیرامونتان وجود دارد در عکسبرداری استفاده کنید. به دنبال استقبال علاقه مندان به این حوزه ی هنری امکان ثبت نام در کلاس عکاسی مجموعه برای رده های سنی نوجوان، جوان و بزرگسال فراهم آورده شده است.

هنرمندان مجسمه ساز طرح ها و شکل های سه بعدی را خلق می کند. در این شاخه از هنر روش ها و تکنیک های متعددی برای ایجاد آثار سه بعدی از جمله: حکاکی، ریخته گری، گچ بری و construction method ” جمع آوری مواد مختلف برای ساخت یک شی سه بعدی” می باشد. در هنر مجسمه سازی همانند دیگر شاخه های هنری شاهد درس های مختلف آشنایی با ابزار و مواد برای یادگیری چگونگی خلق اثر هستیم. در این حوزه هنری به هنرجو کمک می شود تا نه تنها مهارت های کار با دست خود را تقویت کند، بلکه بتواند یاد بگیرد تا چگونه آنچه را که می بیند و یا در ذهن خود تصور می کند در قالب یک شی سه بعدی پیاده نماید. خواهد آموخت که با مواد اولیه مختلف در مجسمه سازی چطور باید کار کرد و میزان ظرافت لازم در کار با هریک از این مواد به چه میزان می باشد.

هنرجو می آموزد که در خلق یک مجسمه به عنوان یک اثر هنری چگونه می تواند آن منظوری را که می خواهد به ببینده منتقل کند و یک اثر واقعی و قابل درک را ایجاد نماید. در این کلاس ها افرادی که هیچ آشنایی با مجسمه سازی ندارند می توانند بیاموزند که به چه طریقی و از کجا باید شروع کنند و در کنار آن ها افرادی که مهارتی در این شاخه دارند می توانند به تقویت توانایی های خود در رسیدن به سطح حرفه ای تلاش نمایند. در باغ آینه دوره هنری مجسمه سازی به شکل مجزا برای کودکان و بزرگسالان دایر می باشد. برای دوره تخصصی کودک، هدف آشنایی با مهارت های کار با دست و شکوفایی هرچه بهتر استعداد و توانایی های آن ها می باشد. افراد از تمام رده های سنی، با توجه به ذوق هنری خود می توانند از این دوره های هنری استفاده نمایند.

دوره های آموزشی مقدماتی و پیشرفته، از آموزش اصول اولیه تا آمادگی برای اجرای تئاتر در رده های سنی بزرگسالان در باغ آینه برگزار می شود. در کلاس تئاتر باغ آینه هنرجویان خواهند آموخت که چگونه تئاتر هنر روایت داستان ها از طریق بازیگری است. یاد میگیرند که چگونه با دیگران کار کنند، اعتماد ایجاد کنند و همه را در یک اجرا درگیر نمایند. دانش آموزان تئاتر خواهند آموخت که چگونه با زبان بدن می توانند به بیان بهتر داستان کمک کنند. هنرجویان کشف می کنند زمانیکه بر روی صحنه قرار می گیرند به چه شیوه ای می توانند شخصیتی که بازی می کند را برای بینندگان خود قانع کننده و قابل باور نماید. دانش آموزان دوره هنری تئاتر خواهند آموخت که به ایده های پنهان پشت هر حرکت فکر کنند. همچنین در این کلاس ها هنرجو اهمیت بیان، تغییر لحن و نقش دادن به صدا را درک می کند. علاوه بر این خواهند آموخت که اهمیت پرورش انواع حس ها برای واکنش درست و به موقع در صحنه تئاتر چیست.

آموزش فن بدن و بیان، اجرای مونولوگ و دیالوگ های کوتاه در بخش مقدماتی، آموزش اجرای نمایش نامه ی بلند در بخش پیشرفته و آمادگی اجرا زنده برای بخش نهایی زیر نظر اساتید مجرب و در کلاس آموزش تئاتر باغ آینه  دایر می شود. علاوه بر این دوره های تخصصی آموزش تئاتر برای کودکان نیز در دو سطح مقدماتی و پیشرفته در باغ آینه برگزار می شود.  علاقمندان می توانند برای اطلاع از تاریخ و زمان برپایی کلاس ها با ما تماس بگیرند.

کلاس آموزش موسیقی در دوره های ابتدایی، متوسط و پیشرفته و برای گروه های سنی مختلف به صورت خصوصی و گروهی در مجموعه فرهنگی هنری باغ آینه برای علاقمندان به موسیقی ارائه می شود. در کلاس آموزش موسیقی افراد مبتدی و نا آشنا به موسیقی و ابزار و آلات آن با ما همراه می شوند تا بدانند که از کجا شروع کنند و چگونه کار با ساز مورد علاقه خود را آغاز نمایند.

آموزش ساز های سنتی و مدرن ایرانی و آموزش ساز های کلاسیک و مدرن غربی گزینه هایی هستند که علاقمندان به دنیای هنر و موسیقی می توانند با توجه به سلیقه و علاقه ای که دارند هریک از کلاس های مرتبط با آن ها را انتخاب نمایند. تمامی این دوره ها برای افراد مبتدی تا حرفه ای و گروه های مختلف نوجوان، جوان و بزرگسال بوده و از بهترین اساتید در برگزاری این کلاس ها کمک گرفته شده است.

از دوره هنری باغ آینه می توان به کلاس خوشنویسی این مجموعه اشاره کرد. همانند برخی دیگر از شاخه های هنر، خوشنویسی نیز یکی از بهترین هنرهای خلق اثر با دست می باشد. از دیرباز با ابزار بسیار ساده هنر خوشنویسی یکی از سرآمدترین هنرها در ایران بوده که هنرمندان مطرحی را نیز در این شاخه به فعالیت مشغول بوده اند. هنر خطاطی ایرانی هم اکنون نیز علاقمندان زیادی به خود داشته و در شاخه های مختلف خوشنویسی به دنبال یادگیری این هنر می باشند.

در کلاس خوشنویسی باغ آینه:

  • افراد مبتدی گام به گام خطاطی را می آموزند.
  • هنرجویان در سطح متوسط با تمرین کردن هنر خود را تکمیل می کنند.
  • و در سطح حرفه ای هنرجویان می توانند آثار خود را بعنوان یک هنرمند با مخاطبین این هنر به اشتراک بگذارند.

مهارت خوشنویسی در بسیاری از زمینه های مختلف هنر و گرافیک مورد استفاده می باشد. بنابراین خوشنویسی در سطح پیشرفته می تواند به عنوان یک حرفه از سوی علاقه مندانش انتخاب شود. با برگزاری کلاس خوشنویسی در باغ آینه افرادی که علاقمند به این هنر هستند اما نمی دانند از کجا و چگونه آغاز نمایند را راهنمایی خواهیم کرد.

در دوره های هنری باغ آینه و کلاس آواز این مجموعه هنرجویان زیر نظر یک استاد آواز حرفه ای تمرین کرده، تکنیک های نفس گیری را آموخته، اوج و قدرت صدا را شناخته، یاد می گیرند تا از بدن خود بعنوان یک ابزار کاربردی در آواز خواندن استفاده کنند، شیوه گرم کردن صدا را یاد گرفته، آواها و گام های موسیقی را می آموزند و در نهایت این اعتماد به نفس را خواهند یافت تا در جمع و مقابل دیگران به زیبایی بخوانند. یکی از راه های اصلی برای تبدیل شدن به یک خواننده خوب، آموزش آواز می باشد و افرادی که ذاتا صدای زیبایی دارند اغلب برای کسب توانایی برای خواننده شدن نیاز به شرکت در کلاس های آواز دارند. در کلاس آواز باغ آینه هنرجویان خواهند آموخت تا چگونه از صدای خود به بهترین شکل استفاده کنند که این مورد بسیار فیزیکی بوده و در سطوح پایه به آن پرداخته می شود.

هنرجویان با یادگیری این اصول پایه در می یابند که برای داشتن یک صدای قوی و در عین حال سازگاری صوتی، چه مواردی را باید بدانند و انجام دهند. علاقمندانی که می خواهند در دوره هنری کلاس آواز باغ آینه شرکت نمایند می توانند اطلاعات مربوط به زمان و نحوه ثبت نام را با تماس با مجموعه دریافت نمایند.

یک دوره هنری کامل با شاخه های متنوع از هنرهای سنتی ایرانی و صنایع دستی در مجموعه باغ آینه برگزار می شود. دوره هایی که تنوع بالایی از کلاس های آموزشی را در خود جای داده است. از کلاس های این دوره می توان به : هنر گلیم بافی، سوزن دوزی روی پارچه،هنر کاشی شکسته، هنر آینه کاری، هنر کار با چوب معرق، سفال و سرامیک، صنایع دستی چرم دوزی، دوره های نقاشی بر روی سفال و لعاب، تذهیب، نقاشی بر روی چوب و بسیاری موارد دیگر اشاره کرد. باغ آینه به عنوان یک موسسه فرهنگی هنری در کرج مجموعه کاملی از کلاس های آموزشی را نزدیک به تمام سلیقه ها و برای هنرجویان خوش ذوق خود دایر نموده است. با ارتباط با مجموعه می توانید تمامی راهنمایی های لازم را جهت آگاهی از نحوه ی برگزاری کلاس ها دریافت نمایید.