دوره شخصیت شناسی

دوره شخصیت شناسی در کرج

مدرس : آقای سعید حسن خانی

تعداد ساعت دوره : پنج جلسه ( هفته ای یک جلسه 2 ساعته )

هزینه : تماس بگیرید

اطلاعات تماس

  کلاس های شخصیت شناسی باغ آینه زیر نظر اساتید حرفه ای در دوره های مختلف و همایش های گوناگون برگزار می گردد. با گذراندن کلاس های دوره شخصیت شناسی افراد قادر به شناخت تیپ های شخصیتی خود و اطرافیانشان بوده که به آن ها در برقراری هرچه بهتر ارتباط برتری می دهد و برای داشتن مذاکرات بهتر کمک می نماید. دوره شخصیت شناسی باغ آینه برای کشف دنیای درونی افراد بوده و به آن ها این امکان را می دهد تا به درک بهتری از خود رسیده و در نتیجه بتوانند پاسخ های بهتری را نسبت به شرایط گوناگونی که برایشان پیش خواهد آمد داشته باشند.

  عدم آگاهی در رابطه با چگونگی شناخت شخصیت و عدم آشنایی با تیپ های شخصیتی ممکن است باعث قضاوت های اشتباهی در رابطه با افراد گردد. نتیجه این عدم آگاهی حتی می تواند عواقب ناگواری داشته باشد که منجر به قضاوت های اشتباه و متهم کردن دیگران به کم کاری و بی عرضگی می گردد.

  باغ آینه با برگزاری دوره شخصیت شناسی در کرج توانسته تا سهمی کوچک در آشنایی افراد با این علم از روانشناسی داشته باشد. هدف از برگزاری دوره شخصیت شناسی شناخت افراد از تیپ شخصیتی خود بوده تا با کمک آن بتوانند جایگاه مناسب خود را شناخته و به دنبال آن منجر به شکوفایی فرد و پیشرفت او در زندگی گردد. اهمیت به این موضوع تنها محدود به زندگی فردی اشخاص نبوده و در بسیاری از مشاغل نیز شاهد آن هستیم که شرکت های بزرگ دنیا به اهمیت این امر پی برده و در روند استخدام خود بسیار به آن توجه می کنند.

  شرایط گوناگونی وجود دارد که می توان با آن ها به اهمیت دوره های شخصیت شناسی اشاره کرد. برای مثال عدم درک متقابل زوجین، عدم برقراری ارتباط کودکان با دیگران، ایجاد مشکلات با همکاران، احساس تحت کنترل بودن از سوی والدین و بسیاری موارد دیگر از این دست. همگی این موارد نشان دهنده عدم شناخت از شخصیت خود و درک شخصیت طرف مقابل می باشد که با رجوع به دانش های مرتبط به شخصیت شناسی و تمرین داشتن می توان بسیاری از این دست از مشکلات را بر طرف نمود.

  مزایای شخصیت شناسی برای زوجین می تواند منجر به از بین رفتن بسیاری از مشاجرات بی دلیل و نابجا شود. زیرا ریشه بسیاری از مشاجرات زناشویی به دلیل عدم آگاهی از شخصیت زوجین از یکدیگر می باشد. زمانی که زوجین خصوصیت طرف مقابل خود را براساس تیپ شخصیتی او بشناسند می توانند با کمی صبر و حوصله بسیاری از مشکلات خود را پیش از رسیدن به مشاجره بر طرف نمایند. دانش آموزان و دانشجویانی که هنوز برای انتخاب مسیر شغلی خود دچار سردرگمی می باشند، شخصیت شناسی به آن ها کمک می کند تا با توجه به ویژگی درون گرا و یا برون گرای خود بتوانند انتخاب مناسبی برای آینده شغلی خود داشته باشند.

  به دلیل عدم توجه به نوع شخصیت شاهد این هستیم که افراد بسیار کمی از وضعیت شغلی خود لذت می برند. شخصیت شناسی به افراد کمک می کند تا با توجه به روحیه خود سراغ مشاغلی بروند که عاشق آن هستند و در نتیجه منجر به موفقیت های چشمگیری برای آن ها شود. از سوی دیگر مدیران با شناخت شخصیت کارمندان خود می توانند فاصله خود را با موفقیت کاهش و با شکست افزایش دهند. اینکه یک مدیر با کمک دانستن شخصیت افراد خود می داند که هر فرد با چه خصوصیتی را برای پست کاری مناسب قرار دهند یکی دیگر از مزایای آگاهی داشتن نسبت به شخصیت افراد است. مطمئنا شناخت و آگاهی از حالت های شخصیتی مختلف برای افراد گوناگون می تواند در رسیدن به موفقیت بسیار سودمند و مفید باشد.

  این دوره های شخصیت شناسی را می توان به افراد زیادی توصیه کرد:

  زوجین

  مدیران

  دانش آموزان و دانشجویان

  والدین

  صاحبان مشاغل