دوره موسیقی

دوره موسیقی در کرج

مدرس دف : خانم شیوا میرزایی

مدرس تار و سه تار: آقای پندار پور کمیلیان

مدرس سنتور : خانم پریسا نیک بین

تعداد ساعت دوره : 4 جلسه یک ساعته در ماه

هزینه : تماس بگیرید

اطلاعات تماس

  دوره موسیقی باغ آینه مجموعه ای از کلاس های آموزشی انواع ساز سنتی و غربی بوده که در آن تلاش شده است تا از اساتید حرفه ای برای این کلاس ها دعوت به عمل آوریم. آموزش انواع ساز از جمله ساز های سنتی مانند: دف، تنبک، تار، سنتور، سه تار، کمانچه و بسیاری موارد دیگر درکنار آموزش سازهای غربی از جمله: گیتار، ویولون، گیتار الکترونیک، کیبورد و غیره در این مجموعه برگزار می گردد. آموزش سازها در سبک های مختلف و با توجه به سلایق متنوع افراد، در کلاس های مختلفی برگزار می گردد.

  امکان آموزش انواع سازهای سنتی مانند دف، قانون، کمانچه، تار، سه تار، ساز سنتور و دیگر ساز های سنتی از شاخه های مختلف موسیقی با سرفصل های مدون از صفر تا صد برای علاقمندان در این مجموعه مهیا شده است. موسسه فرهنگی باغ آینه امکان ثبت نام و نام نویسی را برای دوره آموزش سازهای سنتی خود فراهم آورده است. علاقه مندانی که مایل به ثبت نام در این کلاس ها هستند می توانند اطلاعات تکمیلی در ارتباط با زمان برگزاری کلاس ها و اسامی اساتید را با تماس با مجموعه دریافت نمایند.

  دوره آموزش موسیقی کلاسیک در کلاس های مختلف با توجه به سبک ها و شیوه های مختلف زیر نظر اساتید حرفه ای برگزار می شود. برای عموم افراد و در رده های سنی مختلف کودک، نوجوان و بزرگسال و در دوره های خصوصی و عمومی، کلاس های مختلف آموزش سازهای کلاسیک و مدرن را برای علاقمندان به سازها و سبک های مختلف موسیقی ارائه می نماییم. برای کسب اطلاعات لازم در خصوص کلاس های دایر در موسسه، نام اساتید، نحوه نام نویسی، تعداد جلسات و چگونگی پرداخت شهریه، می توانید با ما تماس بگیرید.

  برای آشنایی با حوزه فعالیت باغ آینه در حیطه آموزش ساز، به شکل خلاصه به مجموعه ای از اطلاعات در رابطه با سازهایی که می توانید برای یادگیری آن ها اقدام کنید، اشاره می کنیم.

  سازهای زهی مانند تار، سه تار، گیتار، کمانچه، سنتور و ویولون از جمله گروه سازها هستند که در مجموعه سازهای سنتی و غربی وجود دارند. در اصل سازهای زهی  دسته ای هستند که ارتعاشات و صداها به واسطه ی زه و یا همان تار یا سیمی که در ساز به کار رفته، ایجاد می شود. این صداها و ارتعاشات به اصطلاح با زخمه زدن یا کشیدن آرشه (مانند ویولون، کمانچه) بر روی زه‌ها یا سیم ها صدای دلخواه از ساز خارج می شود. خود سازهای زهی نیز به دو دسته سازهای زهی زخمه ای و سازهای زهی مرکب تقسیم می شوند. در دسته سازهای زخمه ای با زخمه زدن با انگشت یا مضراب بر روی سیم ها یا همان زه، ارتعاشات برای ایجاد صدا تولید می‌شود. در حالی که در طرف دیگر، در سازهای مرکب محملی برای زه‌ها و تشدیدکننده‌ای که جزء جدایی‌ناپذیر ساز است استفاده می شود.

  از سازهای بادی مثال هایی مانند: فلوت، نی، کلارینت، ترومپت، ترومبون، سرنا، شهناز، نی انبان و بسیاری موارد دیگر را می توان نام برد. از گذشته های بسیار دور اولین نمونه از سازهایی که بشر آن را شناخت و با کمک آن ها توانست موسیقی را بنوازد سازهای بادی بودند که با دمیدن نفس خود در آنها اصوات و نت های گوناگونی را ایجاد می کردند. امروزه از نظر نحوه تولید صدا  سازهای بادی به دو دسته با نام سازهای بادی چوبی و سازهای بادی برنجی تقسیم می شوند که برای دسته اول می توان فلوت، ساکسوفون، ابوا، کلارنیت و فاگوت و برای دسته دوم: هورن، ترومپت، ترومبون و توبا را نام برد. برنجی و چوبی صفتی برای توصیف جنس این سازها نبوده و تنها اصطلاحی برای طبقه بندی نوع سازها می باشد.

  ساده ترین ساز کوبه ای که از سنین پایین می توان به کودکان آموزش داد و با آن آشنا هستید ساز بلز می باشد. طرز کار سازهای کوبه ای یا پرکاسیو از طریق ضربه زدن و در نهایت ایجاد صدا بوده که تنها برای به وجود آوردن ضرب آهنگ مناسب بوده و با کمک آن ها نمی توان ملودی ایجاد کرد. دو دسته از این سازها با شاخصه ای تحت عنوان با کوک معین و بدون کوک مشخص وجود دارد.

  این دوره شامل کلاس های :

  آموزش دف

  آموزش تنبک

  آموزش تار

  آموزش سه تار

  آموزش سنتور

  آموزش گیتار

  آموزش ویولون

  این کلاس ها در رده های مختلف سنی در سطوح مبتدی و پیشرفته و به صورت کلاس های خصوصی و گروهی دایر می باشد. در این دوره ها تمام سعی ما بر آن بوده تا هر گروه از هنرجویان، تمام نکات و اصول آموزش انواع مختلف ساز را از ابتدا و به شکل حرفه ای آموزش ببینند. تمام آنچه که در رابطه با آشنایی با خود ساز و نت خوانی لازم است را در این کلاس ها و با کمک اساتید حرفه ای دوره موسیقی باغ آینه آموزش داده می شود.

  آموزش انواع سازها از هریک از گروه های بالا در مجموعه باغ آینه برای علاقه مندان دایر بوده و افراد می توانند به دنبال نام نویسی و ثبت نام در این کلاس های آموزش ساز، با موسسه تماس گرفته و اطلاعات لازم را دریافت نمایند.