کلاس دقت،سرعت و تمرکز کودک

دوره دقت،سرعت و تمرکز کودک

تمرکز کودک یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین توانای کودک است که به طور طبیعی به مرور زمان تقویت خواهد شد اما برای افزایش تمرکز کودک نیز راهکارهای ویژه ای وجود دارد که میتوان از آن برای شکوفایی فرزندان استفاده نمود. یکی از برترین کلاس های آموزشی کودکان که منحصرا به جهت افزایش تمرکز، دقت و سرعت عمل کودک در باغ آینه برگزار می شود کلاس دقت، سرعت و تمرکز کودک می باشد. تمرکز کودک یکی از مهم ترین مواردی است که باید به آن توجه زیادی کرد، اگر فرزندان در دوران کودکی خود با راهکارها و روش های مختلفی به افزایش تمرکز نپردازند قطعا در زندگی آینده با مشکل مواجه خواهند شد. کلاس های دقت ، سرعت و تمرکز کودک نیز همانند سایر کلاس ها و آموزش هایی که مختص کودک می باشد تنها مبتنی بر بازی های کودکانه می باشد، این کلاس های آموزشی دقیقا منطبق بر روحیات کودک در این سن حساس می باشد. مربیان دوره های دقت، سرعت و تمرکز کودک همواره بر این موضوع اشاره می کنند که کودک در این کلاس ها به هیچ عنوان تحت آموزش هایی سخت قرار نمیگیرند. شاید بهتر باشد اینگونه مطرح کنیم که اصلا آموزشی صورت نمیگیرد. کودکان در کلاس های دقت، سرعت و تمرکز کودک تنها مشغول به بازی های کودکانه هستند. اما نکته جالب این است که تمامی این بازی ها از قبل برنامه ریزی شده است و دقیقا بر افزایش و تقویت تمرکز کودک تاثیر می گذارد. این تمرین ها و بازی ها آنچنان هدفمند است که به صورت کاملا غیر مستقیم منجر به افزایش تمرکز کودک می شود. البته برای افزایش قدرت تمرکز کودک راهکارهای مختلفی وجود دارد که حتی والدین می توانند از آن در خانه استفاده کنند و به صورت کاملا نامحسوس قدرت تمرکز کودک خود را افزایش دهند. اما نکته ای در مورد کودکان و آموزش های مربوط به کودک وجود دارد، کودک روحی لطیف و حساس دارد و قاعدتا این میزان حساسیت رفتارهایی لطیف میطلبد. این میزان لطافت و حساسی در کودک قاعدتا میزان دقت بسیار زیادی میطلبد. آموزش کودک هیچگونه خطایی نمیپذیرد، اگر فرزند شما در لحظه متوجه شود که تحت آموزش قرار گرفته است و مجبور است تا این صحبت ها را بشنود و یا راهکارهایی را اجرا کند نه تنها نتیجه مطلوب حاصل نمیگردد بلکه بعضا مشاهده شده است نتیجه ای عکس به دست آمده است. به همین جهت اغلب کارشناسان و مربیان کودک بر این عقیده هستند که آموزش کودکان چارچوب خاصی می طلبد و مستلزم رعایت قوانین به خصوصی می باشد. در کلاس های دقت، سرعت و تمرکز کودک که در باغ آینه برگزار می شود مربی بر تمامی استانداردهای آموزشی کودکان تبحر دارد و مطابق این استانداردها در کلاس رفتار می کند. این استانداردها آنقدر دقیق هستند که منجر به ایجاد علاقه کودک نسبت به حضور در کلاس و ادامه روند میشود. در ادامه به تاثیر هر یک از سه فاکتور دقت کودک، سرعت کودک و تمرکز کودک اشاره می شود و نحوه عملکرد مربیان در جهت بهبود این خصوصیت در وجود کودک بررسی خواهد شد. در قسمت ذیل فیلمی کوتاه از صحبت های یکی از برترین مربیان کودک سرکار خانم نوشین مینایی فرد قرار دادیم تا با این کلاس آشنایی بیشتری پیدا کنید.
خب موضوعی که به راحتی قابل درک می باشد این است که کلاس دقت، سرعت، تمرکز کودک منحصرا بر تقویت این سه ویژگی در کودکان تمرکز دارد. اما هر یک از این ویژگی ها چه تاثیراتی بر رشد کودک دارد و اصلا مربیان چطور هر یک از آنها را تقویت می کنند؟ در ادامه به به مواردی که از سمت مربیان مطرح شده است می پردازیم تا اهمیت این دوره آموزشی برای شما والدین عزیز به وضوح روشن گردد.
افزایش سرعت عمل کودک

سرعت عمل کودک

سرعت عمل کودک از نظر بسیاری از والدین عاملی بسیار مهم در رشد صحیح کودک می باشد، اما این سرعت عمل چطور تقویت خواهد شد.

درواقع سرعت عمل نوعی توانایی وجودی و فردی است که به موجب آن فرد با سرعت بیشتری تمامی کارها و امور روزمره خود را انجام می دهد.

انسان ها موجوداتی هستند که به شدت تحت تاثیر تمرین قرار می گیرند. این تمرینات هرچقدر مستمر باشد نتیجه ای بهتر خواهد داشت.

البته استمرار به تنهایی منجر به ایجاد و تقویت سرعت عمل کودک نخواهد شد، شاید تاثیر گذار ترین مورد در تقویت سرعت عمل کودک چگونگی انجام تمرین باشد.

معمولا ذهن کودک در این سن آمادگی پذیرش اطلاعات انبوه در قالب آموزش های سخت را ندارد، پس باید به دنبال راهکاری غیر از آموزش هایی سخت و پیچیده باشید.

درست است ما به دنبال افزایش سرعت عمل کودک هستیم اما کاملا نامحسوس حتی ما بر این عقیده هستیم که کودک به هیچ عنوان نباید متوجه شود که هدف شما از تشکیل این کلاس چه می باشد و کم کم به مرور زمان با ارائه تکنیک های به خصوص در عمل انجام شده قرار گیرد و متوجه ایجاد خصوصیتی جدید در وجود خود شود.

حال چطور می توان با این تفاسیر سرعت عمل کودک را افزایش داد؟ چطور می توان بدون ارائه آموزش هایی مکرر به کودک این خصوصیت را آموخت؟

مربیان کلاس دقت، سرعت و تمرکز کودک باغ آینه تنها معیار خود را بر بازی قرار می دهند. هرچقدر که ذهن کودک آمادگی پذیرفتن اطلاعات انبوه و پیچیده آموزشی نیست به همان میزان بازی های کودکانه را میطلبد.

امروزه با پیشرفت هایی که علم روانشناسی به خود دیده است بازی هایی هدفمند روی کار آمده است که به راحتی منجر به تقویت خصوصیتی در وجود کودک می شود.

این بازی های دقیقا مطابق ویژگی ها و خصویت های اخلاقی کودک می باشد. امروزه اغلب کلاس های آموزشی مربوط به کودکان به واسطه این بازی های کودکانه برگزار می شود و از جمله آن می توان به موارد ذیل اشاره نمود.

کارگاه مادر و کودک که یکی از برترین کلاس های آموزشی سال معرفی شده است و منحصرا به کودکانی اختصاص دارد که هنوز وابستگی شدیدی به مادر خود دارد، درواقع این کلاس سعی دارد از میزان وابستگی کودک به مادر خود بکاهد و تنها مبتنی بر بازی های کودکانه می باشد.

کلاس خلاقیت و رشد کودکی دیگر از کلاس های کودک است که با ارائه راهکارهایی کودکانه و بازی های مختص کودکان و به صورت کاملا غیر مستقیم منجر به افزایش خلاقیت کودک خواهد شد.

شاید بهتر باشد در به تمامی کلاس های کودک در این مورد اشاره نماییم زیرا اساسا تمام اصول کلاس های کودک بازی های کودکانه می باشد.

دقیقا یکی از نتایج کلاس دقت، سرعت و تمرکز کودک افزایش سرعت عمل او می باشد، سرعت عمل هر فردی در هر سنی وابسته به قدرت ذهنی و هماهنگی اعضای بدن با مغز فرد می باشد.

کلاس های دقت، سرعت و تمرکز کودک با ارائه بازی هایی هدفمند از سمت مربی به راحتی منجر به ایجاد تعادل و هماهنگی در اعضای بدن و ذهن کودک می شود.

پس از مدتی این هماهنگی منجر به افزایش سرعت عمل شخص خواهد شد. نکته جالبد توجه در کودکانی که تحت آموزش  قرار می گیرند رشد مغزی آنها است.

پیشتر نیز به این موضوع اشاره شد هر یک از بازی هایی که در کلاس دقت، سرعت و تمرکز کودک انجام می شود منطبق بر استانداردهای جهانی است که تحت مطالعه دانشمندان و روانشناسان بسیاری قرار گرفته است و در نتیجه ی اخذ نتایج مطلوب تایید شده است و مورد استفاده آموزشی در موسسه های آموزشی سراسر جهان قرار گرفته است.

تمامی بازی های کودکان در نهایت منجر به رشد مغزی فرد می شود. این رشد مغزی در هر شخص نه تنها تجلی گر ویژگی های به خصوصی همچون سرعت عمل می گردد بلکه دامنه توانایی های وسیعی به کودک اعطا می کند.

بسیاری از والدین نسبت به کند بودن فرزند خود در انجام فعالیت های روزمره معترض هستند و همواره به دنبال راهکاری برای افزایش سرعت عمل کودک می باشند.

کلاس ها و دوره های دقت، سرعت و تمرکز یکی از برترین کلاس هایی است که بر سه ویژگی مهم در وجود کودکان تمرکز دارد و تمامی نگرانی های والدین پس از این دوره به اتمام خواهد رسید.

اغلب پس از دوره های دقت، سرعت و تمرکز کودک باید در انجام امور و فعالیت هایی سرعت بیشتری پیدا کند، اما بعضا برای گروهی از والدین این سوال مطرح می شود که این سرعت عمل در وجود فرزندشان به چه صورتی بروز پیدا می کند و بر اثر این سرعت عمل فرزندشان چه تفاوتی با سایر کودکان پیدا می کند؟

به همین جهت به بررسی ویژگی های کودکان دارای سرعت عمل می پردازیم.

کودکانی با سرعت عمل بالا چه ویژگی هایی دارند؟

اغلب سرعت عمل بالا با برتری قدرت تمرکز کودک بروز پیدا می کند. شاید در این لحظه با خود بیاندیشید که سرعت عمل چه ارتباطی با تمرکز کودک دارد. کافی است اندکی عمیق تر به موضوع بنگرید این قدرت تمرکز کودک ارتباط مستقیمی با نظم بیشتر در انجام فعالیت های روزمره کودک دارد. وقتی قدرت تمرکز کودک افزایش یابد درواقع مغز او آنالیز به خصوصی برای انجام هر فعالیت میابد که کوتاه ترین راه می باشد.

کودکان پس از کلاس های دقت، سرعت و تمرکز کودک نسبت به سایر هم سن و سالان خود از قدرت بیشتری در مورد برنامه ریزی و تحلیل امور مختلف برخوردار خواهند بود و این امر منجر به بهینه سازی توان و زمان انجام کارهای مختلف خواهد شد.

اغلب افرادی که تحت آموزش های دقت،سرعت و تمرکز قرار گرفتند میتوانند با صرف کمترین زمان و انرژی موفق به انجام کارهایی دشوار شوند.

افزایش دقت کودک

دقت کودک

یکی از مشکلاتی که اغلب والدین با آن مواجه هستند عدم دقت فرزندانشان می باشد. البته اغلب این مورد در سنین ورود کودک به مدرسه مشخص می شود.

شاید شما از جمله والدینی باشید که معتقد هستید فرزندتان هوش و استعداد بالایی دارد اما به جهت دقت پایین خود به موفقیت نمی رسد.

اگر شما هم جزء این دسته از والدین هستید برای شما پیشنهاد ویژه ای داریم و آن هم دوره های دقت، سرعت و تمرکز کودک می باشد.

این دوره ها آنچنان تمرکز بالایی بر افزایش دقت کودک دارد که معمولا پس از پایان دوره والدین اصلا فراموش می کنند فرزندشان از دقت پایینی برخوردار بود.

نکته قابل اهمیت در مورد دقت کودکان میزان کنجکاوی آنها است. کودکان به تازگی وارد این دنیا شده اند و تمامی عناصر موجود در پیرامون رایشان بسیار عجیب است و اغلب در مورد پدیده های طبیعی و معمولی سوالات بسیاری مطرح می کنند.

اولین توصیه ای که مربیان دوره دقت، سرعت و تمرکز کودک به والدین دارد توجه ویزه یه این کنجکاوی های کودک می باشد. در این سن کودک ممکن است سوالات عجیب و غریب از شما بپرسد و شما از پاسخ دادن به این سوالات ممانعت کنید.

اما والدین گرامی توجه داشته باشید فرزند شما مدام در حال کاوش در محیط اطراف و پدیده های موجود می باشد.

به عنوان مثال شاید بارش برف برای شما به عنوان یک فرد بالغ امری طبیعی تلقی گردد اما تصور کنید فرزند شما تا به حال چند بار شاهد بارش برف بوده است؟

قطعا چنین پدیده ای که تا کنون فقط چند بار شاهد آن بوده است بسیار عجیب و غریب است و مدام در حال یافتن سوالات خود در مورد این پدیده می باشد.

 حال تصور کنید شما از پاسخگویی به چنین سوالاتی سر باز زنید، با عدم پاسخگویی صحیح به فرزندانتان درواقع شما خود تبری در دست گرفتید و حس کنجکاوی او که منجر به دقت بیشتر می شود را از ریشه قطع کردید.

به همین جهت توصیه مربیان کلاس های دقت، سرعت و تمرکز کودک به شما والدین گرامی توجه و پاسخگویی صحیح به سوالات و حس کنجکاوی کودکانتان می باشد.

همین که شما به عنوان والدین بتوانید حس کنجکاوی را در وجود فرزند خود حفظ و تقویت کنید درواقع موفق به تقویت دقت کودک خود شده اید.

حال در کنار این موارد که به عهده والدین می باشد راهکارهایی وجود دارد که منجر به افزایش دقت کودکان به امور مختلف می شود.

کودک باید بیاموزد که اگر در انجام ساده ترین امور روزانه خود دقت لازم را نداشته باشد موفق به کسب نتیجه ای صحیح نخواهد شد.

مربیان ما معمولا این حس را با انجام فعالیت های کودکانه انتقال می دهند. بازی یکی از فعالیت های جدانشدنی زندگی هر کودکی می باشد.

درواقع شاید کودک بازی را به نوعی ساده ترین فعالیت زندگی خود بداند. اگر این بازی های کودکانه که در نظر او بسیار ساده و پیش پا افتاده است به نحوی حساب شده باشد که این حس به کودک منتقل گردد در انجام چنین فعالیت ساده ای هم نیاز به دقت کافی داری قطعا رفته رفته با مروز زمان این حس در وجود کودک نهادینه می شود و به اهمیت دقت در انجام امور پی می برد.

اگر بخواهیم به پاره ای از بازی هایی که منجر به افزایش دقت کودک می شود اشاره نماییم می توان به موارد زیر اشاره کرد.

پازل، پازل یکی از بازی هایی است که اغلب کودکان علاقه بسیاری به آن نشان می دهند. پازل ساده ترین بازی است که منجر به افزایش دقت کودک می شود.

پازل باعث می شود کودک به جزئیات دقت داشته باشد و دیدی همه جانبه میابد، زیرا علاوه بر آنکه به شکل ظاهری قطعه پازل باید توجه داشته باشد تصویر موجود بر روی پازل نیز از موارد دیگری است که باید به آن توجه کند. حتی نحوه قرار گرفتن تکه های پازل در کنار هم نیز موردی است که منجر به افزایش دقت کودک می شود.

صندلی بازی کی دیگر از بازی های جمعی کودکان می باشد که کودکان به آن علاقه بسیاری نشان می دهند. علاوه بر آنکه کودک نسبت به انجام آن اشتیاق دارد این بازی آنچنان تاثیری بر دقت کودک دارد که همواره آن را به والدین توصیه می کنیم. این بازی به خصوص نوعی هماهنگی در ذهن کودک ایجاد می کند، به این صورت که با شنیدن موسیقی باید رفتاری درست و با قطع شدن موسیقی نیز رفتاری صحیح از خود بروز دهد. این بازی به شدت مغز و اعضای بدن کودک را به چالش میکشد و منجر به تقویت دقت کودک خواهد شد.

یکی دیگر از فعالیت هایی که منجر به افزایش دقت کودک می شود نقاشی کودکان و موسیقی کودکان می باشد، این فعالیت ها نیز تاثیر خارق العاده ای بر تقویت دقت کودک دارد و این تاثیر به اثبات علمی رسیده است و نه تنها در مورد کودکان بلکه در افراد بالغ نیز این فعالیت ها منجر به افزایش قدرت دقت فرد می شود.

یکی از دلایلی که مربیان کلاس دقت و سرعت و تمرکز کودک همواره بر این موضوع تاکید دارد که کودکان همیشه ابزار نقاشی به همراه داشته باشند و همواره در کلاس ها از موسیقی استفاده می شود همین اثبات علمی است که بسیار حائز اهمیت می باشد.

تمرکز کودک

یکی از اهداف تشکیل کلاس دقت، سرعت و تمرکز کودک بهبود قدرت تمرکز کودک می باشد. تمرکز مهم ترین رکن وجودی هر فردی می باشد.

همانند تمامی رفتارهای دیگری که در وجود افراد شکل می گیرد تمرکز نیز یکی از مواردی است که از کودکی باید ریشههای آن در وجود فرد دوانده شود.

برای آنکه فرزند شما در سنین بالاتر با مشکلات کمتری مواجه شود باید قدرت تمرکز او را با راهکارهایی مناسب کودکان تقویت نمایید.

درواقع تمرکز مهم ترین رکن انجام فعالیت های انسانی می باشد. اگر فرد تمرکز نداشته باشد درواقع در انجام تمامی فعالیت های روزمره خود باز می ماند و موفق به انجام حتی ساده ترین فعالیت های روزمره نخواهد شد.

پس بهترین راهکار تقویت تمرکز کودک در سنین ابتدایی است، این قدرت تمرکز باید از دوران کودکی در وجود کودک نهادینه گردد تا در زندگی آینده با بروز آن در فرد زندگی برایش آسان تر گردد.

چه بسیار مشکلاتی که ناشی از عدم تمرکز فرد می باشد، چه بسیار شکست هایی که افراد در زندگی مواجه می شوند و ناشی از عدم قدرت تمرکز می باشد.

بهتر است شما به عنوان والدینی که مسئول پرورش کودکی هستید بسیار هوشمندانه تر رفتار کنید، شما به عنوان والدین مسئول تقویت تمرکز کودک خود می باشد تا از این طریق به زندگی آینده او کمک کنید.

حس برتری و کمال طلبی در وجود هر انسانی بهوضوح دیده می شود. درواقع همه ما انسان ها به دنبال برتری هستیم و دوست داریم که در تمام امور برترین باشیم.

اما مهم ترین چیزی که به نوعی مانع رسیدن به این هدف می شود عدم تمرکز کافی می باشد. گاها مشاهده شده است افراد بالغ برای داشتن تمرکز کافی در انجام امور به خصوصی به مصرف دارو هایی شیمیایی روی می آورند.

وقتی به راحتی میتوان جوانه های تمرکز را در وجود هر کودک ایجاد کرد چرا باید با سهل انگاری منجر به دشواری هایی در زندگی شخص شویم.

کلاس های دقت، سرعت و تمرکز کودک یکی از بهترین راهکارهایی است که منجر به افزایش قدرت تمرکز کودک می شود.

همانند سایر موارد نیز افزایش قدرت تمرکز کودک با آموزش هایی غیر مستقیم در غالب بازی های کودکان انجام می شود.

این بازی ها تا حدی هدفمند است که به راحتی بدون اینکه حتی کودک متوجه این آموزش شود صورت می گیرد.

اگر بخواهیم به فعالیت هایی اشاره کنیم که شما والدین می توانید آن را در خانه انجام دهید مجددا میتوان به نقاشی و موسیقی اشاره نمود.

تاثیری که نقشای و موسیقی بر قدرت تمرکز کودک دارد غیر قابل انکار است و توسط برترین روانشناسان به اثبات رسیده است.

یکی دیگر از کلاس های آموزشی که به تازگی روی کار آمده است و به صورت کاملا غیر مستقیم به افزایش قدرت تمرکز کودک می پردازد سازه های ماکارونی و یوگا می باشد.

در کلاس آموزش سازه ماکارونی کودک متحمل قدرت تمرکز بالایی برای انجام فعالیت های کلاسی می باشد و تنها با قدرت تمرکز خود می تواند سازه هایی زیبا بسازد.

کلاس یوگا کودکان نیز به صورت کاملا واضح منجر به افزایش قدرت تمرکز کودک می شود. این کلاس ورزشی نه تنها در مورد کودکان بلکه در مورد افراد بالغ و بزرگسال نیز صادق است. یوگا جزء برترین ورزش هایی است که منجر به افزایش قدرت تمرکز کودک می شود و تمامی حرکات و تمرینات نهایتا منجر به افزایش قدرت تمرکز کودک می شود.

باغ آینه برای کودکانی که هنوز وابستگی شدیدی به والدین خود دارند نیز تدبیری اندیشیده است و برای افزایش قدرت تمرکز کودک اقدام به تشکیل کارگاه یوگا مادر و کودک نموده است.

کلاس دقت،سرعت و تمرکز کودکان در باغ آینه

کلاس دقت، سرعت و تمرکز کودک در باغ آینه

کودکان به شکل ذاتی هم انرژی بسیار بالایی دارند و هم بسیار پر تحرک می باشند، و از بابت این تفاوتی که با بزرگترهای خود دارند، توانایی هایی که مربوط به دقت و تمرکز در آن ها می باشد نیز بسیار متفاوت است. افزایش تمرکز ، تقویت قوه بصری و حرکتی ، افزایش سرعت عمل ، تقویت  عضلات، افزایش قدرت تصمیم گیری همگی از اهدافی می باشند که در دوره دقت. سرعت. تمرکز به آن پرداخته می شود.

در این کلاس ها بازی های تمرکزی و تمرین هایی برای بالا بردن تمرکز و توجه در کودکان انجام می شود. محیطی مناسب که همزمان با بازی کردن، کودک بتواند بدون حواس پرتی بر روی انجام کار خود تمرکز نماید. در این کلاس تلاش بر این است تا همزمان با تحریک حواس مختلف و انجام فعالیت های بدنی بتوان میزان دقت، سرعت و تمرکز را همزمان با هم در کودک افزایش داد.

هدف از برگزاری دوره دقت. سرعت. تمرکز کودک

روش های بنیادی بسیاری برای بالا بردن دقت و میزان تمرکز در کودکان وجود دارد که ما در کلاس های کودک خود علی الخصوص دوره دقت. سرعت. تمرکز خواسته ایم تا با روش های اصولی به آن ها بپردازیم. بازی کردن، همزمان با تحریک کودک برای انجام کاری با کمک گرفتن از حواس و فعالیت بدنی باعث افزایش میزان تمرکز نیز می گردد. اهمیت توجه به بازی نیز از آن جهت می باشد که کودکان در بازی کردن می توانند بسیاری از مهارت ها را بیاموزند. بازی های انجام گرفته در کلاس دقت. سرعت. تمرکز به صورت هدفمند بوده و هر بار طراحی های صورت گرفته برای انجام بازی برای رسیدن به یک نتیجه آموزشی می باشد.

 

روند برگزاری کلاس دقت. سرعت. تمرکز

اولین گام در این کلاس این است که مربی با دانش مسلط بر علم روانشناسی خود بتواند به بهترین روش برای برقراری ارتباط با کودک دست پیدا نماید. در نتیجه تلاش برای جلب توجه کودک و افزایش تمایل او برای حضور در کلاس می باشد. محتوای آموزشی کلاس دقت. سرعت. تمرکز، همراه با اجرای بازی های هدفمند مختلف بوده که میزان دقت و توجه دیداری، شنیداری، حرکتی، استدلال، حافظه و سرعت عکس العمل را در کودک افزایش می دهد. مربی با توجه به تخصصی که دارد تمام نقاط قوت و ضعف کودکان را شناسایی کرده و در هر بار پیشبرد کلاس، متناسب با هر کودک تکنیک های عملکردی بیشتری را ارائه می کند و در پایان توصیه های مناسب تری را نیز به والدین عرضه می کند.

به طور کلی بچه ها نسبت به بزرگسالان از مدت زمان تمرکز کمتری برخوردارند و تقریبا برای بیشتر بچه ها نشستن طولانی مدت و تمرکز کردن بر روی انجام یک کار، امری غیرممکن به حساب می آید؛ زیرا تحرک و فعالیت، بخش جدانشدنی از زندگی کودک است. از نظر علمی دلیل این امر این است که سرعت فعالیت ذهن و مغز کودک بسیار بیشتر بوده و به شکل دائم موضوعات مختلفی را از محیط اطراف خود می آموزند. در جهت حل این مسائل برای والدینی که با میزان دقت و تمرکز در کودکان خود مشکل دارند و به اصطلاح بسیار حواس پرت می باشند و توجه بسیار کمی دارند، کلاس دقت. سرعت. تمرکز را دایر نموده ایم. برای اطلاع از نحوه نام نویسی و ثبت نام با مجموعه تماس بگیرید