در پایین این صفحه فعالیتها پیشین ما در حوزه مشاوره تحصیلی را میتوانید مشاهده کنید. پس از سالها فعالیت و کسب موفقیتهای بسیار در این حوزه و رتبه های خوب و پذیرش جوانان عزیز ما در دانشگاه های خوب ، بر آن شدیم که به عنوان اولین موسسه این سکوت چند ده ساله را که بر فضای آموزشی سایه افکنده بشکنیم و قدمی بزرگ در این راه برداریم . اگرچه فضای جامعه در این زمینه مقاومت بسیار خواهد داشت اما حقیقت میبایست که راه خود را پیدا کند و چه افتخاری بالاتر از این که ما اولین موسسه در پذیرش و اجرای این حقیقت باشیم.

اگرچه افتخار همراهی با دانش آموزان بسیاری را در این مسیر داشتیم اما همه اعضای تیم باغ آینه متوجه یک موضوع شدند که البته و صدالبته خانواده ها ، دانش آموزان ، معلمان و کل فضای جامعه متوجه این موضوع هستند : اکثریت دانش آموزان علاقه و استعداد خود را نمی شناسند یا از آن اطمینان ندارند و یا صرفا در حیطه حدس و گمان باقی مانده است . در نتیجه یا در مقاطع بالاتر تغییر رشته می دهند یا تمام عمر بدون علاقه رشته خود را دنبال می کنند و یا این ایده ناجوانمردانه را می پذیرند که در کنار رشته کسل بار خود ، علایق خود را دنبال کنند . در نهایت اکثریت توان اجرای زندگی زیبای خود را از دست می دهند و یکی از عوامل ناراحتی و افسردگی در همین امر نهفته است. راه حل بسیار ساده است : هرکس خود را و علاقه خود را و محدودیت های خود را بشناسد و در آن مسیر تحصیل کند و مشغول به کار شود.

اگرچه راه حل ساده است اما اجرای آن در این شرایط دشوار است. تبلیغات برای رشته های خاص توسط رسانه ها و جامعه و هم سالان و از همه مهمتر خانواده ها و دانش آموزان باعث می شود تا مسیر نه چندان آسانی در پیش داشته باشیم  اما میبایست به هر حال کسی این راه را آغاز کند . تا این لحظه هیچ فرد و موسسه ای داوطلب اجرای این طرح نشده است و باغ آینه امیدوار است که با شروع این مسیر مردم فرهیخته و آگاه این جامعه نیز در مسیر این حقیقت مهم گام بردارند و با ما همراه شوند.

به همین دلیل باغ آینه ، سیستم مشاوره تحصیلی خود را کاملا تغییر می دهد و طرح جدیدی به نام «کارگاه آشنایی با مشاغل و رشته ها» را جایگزین طرح قبلی کرده است. به این معنا که افراد مختلف میتوانند

در دوره های «معنای زندگی » شرکت کنند و در این دوره ها به آنان کمک می شود تا معنای زندگی خود را بیابند .

در دوره های «یافتن خود » شرکت کنند . در این دوره ها میتوانند با اعماق وجود خود بیش از پیش آشنا شوند.

در کارگاه آشنایی با مشاغل و رشته ها شرکت کنند . این دوره ها برای تمام رشته ها برگزار می شود ؛ ریاضیات، فلسفه، پزشکی، جغرافیا ، عکاسی، مهندسی مکانیک و برق، مدیریت و تمام شاخه های رشته های مختلف با انواع گرایش ها و همچنین رشته هایی که غیر دانشگاهی هستند همچون نجاری ، گارسون کافه و …..  در این دوره ها که به صورت کارگاهی اجرا می شود افراد میتوانند به وسیله معلمان خوب و متخصص با اعماق رشته ها و مشاغل آشنا شوند تا مسیر خود را با رنج کمتر و آگاهی بیشتر بیابند و در زمان خود که ارزشمندترین هدیه زندگی است ، صرفه جویی کنند.

چه کسانی میتوانند در این دوره ها شرکت کنند؟

تمام افراد از هر سن و سال ( اعم از کودکان / نوجوانان / جوانان / میانسالان) میتوانند در این دوره ها شرکت کنند.

این دوره ها از چه زمان آغاز می گردد؟

این دوره ها در حال طراحی نهایی و آزمایش است و به زودی در همین صفحه اعلام می گردد.

 

امید است که تمام انسان ها راه خود را بیابند و در این «چند دهه زیستی سریع تمام شونده»* از عمر خود بهره بیشتری ببرند.

باغتان گلشن

آینه تان روشن


*تعریف زندگی از دیدگاه دکتر علی بابایی زاد.

در مجموعه باغ آینه در کنار توجه به مسائل فرهنگی و هنری، بخش مهمی از فعالیت های خود را برای ارائه خدمات تحصیلی و درسی برای دانش آموزان و کنکوری ها اختصاص داده است. دوره تحصیلی باغ آینه از برگزاری کلاس های درسی، کلاس های کنکور، مشاوره تحصیلی و پشتیبانی کنکور تشکیل شده است. بهترین اساتید و مشاورین درسی در کرج و رتبه های برتر کنکور سال های گذشته بعنوان پشتیبان در حوزه تحصیلی در مجموعه باغ آینه مشغول به فعالیت می باشند.

تمام سعی تیم این مجموعه در اختیار قرار دادن بهترین تجربه ها و معلوماتشان برای موفقیت دانش آموزان دبیرستانی در دوران تحصیل و کنکور می باشد. مشاوره تحصیلی باغ آینه به شکل هوشمندانه شیوه متفاوتی از یادگیری را برای پیشرفت و موفقیت در سطوح بالاتر تحصیلی در اختیار دانش آموزان خود قرار می دهد.

مشاوره تحصیلی برای ارائه کاملترین راهنمایی ها در رابطه با تکنیک های برنامه ریزی، تکنیک های کنترل زمان، تکنیک های تست زنی و تکنیک ها مطالعه و هر آنچیزی که دانش آموز برای موفقیت در تحصیل به آن احتیاج دارد در اختیار قرار داده می شود. از آنجاییکه هیچ دو دانش آموزی استعداد مشابه و توانایی های یکسانی در یادگیری و مطالعه ندارند جلسات مشاوره برای هر دانش آموز به صورت انفرادی می باشد. در این جلسات مشاوره تحصیلی میزان توانایی دانش آموز برای حضور در جلسه کنکور مورد ارزیابی قرار گرفته و بر اساس نقاط قوت و ضعف درسیشان ترتیبی برای برنامه ریزی درسی در نظر گرفته می شود. برای پیگیری در خصوص تحقق اهداف برنامه ریزی شده، جدول زمان بندی مطالعه از سوی دانش آموزان در گذر زمان و در طول دوره مشاوره، توسط مشاور بررسی می شود و میزان پیشرفت و عدم پیشرفت دانش آموز ارزیابی می شود.

بدینوسیله در هر هفته بر اساس تجزیه و تحلیل های به دست آمده، برنامه ریزی جدیدی برای دانش آموز مشخص می شود. در بین ضعف های دانش آموزان ممکن است تکنیک های اشتباه مطالعه، تست زنی و کنترل زمان مانع از پیشرفتی شود که انتظار می رود. در این صورت به نیاز دانش آموز در این موارد به خوبی پاسخ داده می شود. از سوی دیگر در صورت عدم وجود انگیزه کافی، استرس و اضطراب در رابطه با مطالعه و کنکور، دانش آموز می تواند در جلسات مشاوره بهترین راهکارها را برای حل این مشکلات دریافت نمایند.

مشاوره تحصیلی

مشاوره تحصیلی

از مهم ترین بخش های مشاوره تحصیلی، برنامه ریزی درسی می باشد. اهمیت جدول برنامه ریزی تنها محدود به دوران تحصیلی نبوده و زمانی که دانش آموزی بتواند در طول دوره تحصیل خود به خوبی از آن استفاده کند، درمی یابد که این ویژگی چه تاثیر مهمی در دانشگاه، کار و زندگی شخصی او دارد. مطالعه درست و کافی بخش مهمی از موفقیت تحصیلی است. اما گاهی اوقات پیدا کردن زمان کافی برای مطالعه درست و اساسی‌ برای بسیاری از دانش اموزان به امری مشکل تبدیل می شود. مخصوصا زمانی که همزمان به مدرسه و کلاس های خصوصی رفته و در عین حال باید برای کنکور آماده شود. یکی از راه‌های مطمئن برای موفقیت در مطالعه، داشتن یک برنامه‌‌ ریزی درسی دقیق است. زمانیکه یک برنامه ریزی  درست با کمک مشاور تحصیلی برای دانش آموز تهیه شد و دانش آموز به تمام زمان بندی های آن عمل کرد، حتی اگر در ابتدا انجام دادنش خیلی از آن چیزی که تصور می‌شد سخت تر باشد، در نهایت به یک موضوع روزمره و عادی تبدیل می شود.

در دوره مشاوره تحصیلی باغ آینه، مشاور درسی در هر مرتبه از جلسات مشاوره، یک جدول برنامه ریزی مطالعه برای دانش آموز تهیه می کند که دسته بندی و زمان بندی آن بر اساس میزان پیشرفت دانش آموز، امتحانات پیش رو، کلاس های مدرسه و فعالیت های فوق برنامه او می باشد. یک برنامه ریزی درست، پاسخگوی نیازهای دانش آموز در طول دوره تحصیل و آمادگی برای کنکور می باشد. به همه دانش آموزان کنکوری توصیه می شود که در شروع هرساله ی دوره مشاوره تحصیلی باغ آینه در آن نام نویسی و شرکت کنند تا بتوانند بهترین زمان و فرصت را برای آغاز مطالعه اساسی برای کنکور در اختیار داشته باشند. در این برنامه ریزی سعی می شود برنامه ریزی ساعت های مطالعه، مرور، تمرین و تست زدن با توجه به نوع مبحث مورد مطالعه و اهمیت آن در کنکور به درستی تنظیم شود.

برنامه ریزی

برنامه ریزی تحصیلی

زمینه اصلی تکنیک های مطالعه صحیح، برای هر دانش آموز از همان برنامه ریزی درست و اصولی شروع شده و نیازمند به پایبندی دانش آموز به آن می باشد. به دنبال برنامه ریزی اولیه، هنگامی که دانش آموز در یادگیری با مشکل مواجه می شود، مشاور تحصیلی به دنبال ضعف های آن در نحوه ی مطالعه می رود. در آموزش تکنیک های مطالعه با توجه به استعداد هر دانش آموز به او راهنمایی می شود که چگونه یک مطالعه مناسب داشته باشد. اما تمام این موارد و رسیدن به نتیجه دلخواه تنها با ممارست دانش آموز امکان پذیر می باشد. آنچه که در اختیار دانش آموزان  قرار داده می شود، و راهنمای هایی که به آن ها می شود تمامی موارد کاربردی برای موفقیت در تحصیل می باشد. از بهترین مشاور تحصیلی در کرج و استان البرز در مجموعه باغ آینه کمک گرفته شده تا بهترین مجموعه تحصیلی را در اختیار دانش آموزان خود قرار دهیم.

هرساله و با کسب موفقیت دانش آموزان مجموعه باغ آینه توانسته ایم با نام یکی از بهترین مراکز مشاوره کنکور در کرج شناخته شویم. مشاورین و پشتیبان های باغ آینه بر اساس تجربه موفق شخصی و کاری که پیش از این داشته اند می توانند بهترین تکنیک ها را برای یادگیری سریع تر، بهتر و عمقی تر دروس در اختیار دانش آموزان قرار دهند. بهره بردن از تکنیک های مطالعه ی درست باعث می شود هنگامی که دانش آموزان زمانی را به درس خواندن اختصاص می دهند، هرچه را که یاد می گیرند در طولانی مدت بخاطر بسپارند. اهمیت این موضوع زمانی بیشتر به چشم می آید که دانش آموزان در طول سه سال دبیرستان می خواهند برای آزمون سرنوشت ساز کنکور آماده شوند.

تکنیک های مطالعه

تکنیک های مطالعه

دانش آموزان علی الخصوص کنکوری ها در کنار یادگیری باید بر تکنیک کنترل زمان تسلط داشته باشند. زیرا وقتی دانش آموز حتی مطالب و مباحث درسی را به خوبی یاد گرفته باشد، تا زمانیکه نتواند با کنترل زمان همه سوالات مطرح شده در امتحان را بخواند و به آن پاسخ دهد، به آن نتیجه دلخواه در ازای تلاش هایی که کرده است دست پیدا نمی کند. اما برای حل این مشکل تکنیک هایی وجود دارد که در قالب برنامه ریزی درسی به دانش آموز آموخته می شود تا با رعایت آنها به بهترین نتایج برسد.

نحوه بررسی سوالات، تنظیم زمان برای پاسخ به هر سوال و در نهایت داشتن زمان کافی برای جمع بندی، نکات اصلی از تکنیک های کنترل زمان است که به آن خواهیم رسید. علاوه بر این مشاور تحصیلی به شکل تخصصی از اهمیت تکنیک های کنترل زمان در کنکور با دانش آموز صحبت می کند. همانطور که می دانیم از تفاوت هایی که بین کنکور و آزمون های تشریحی وجود دارد محدودیت زیادی است که در آزمون کنکور با آن مواجه خواهید شد و این موضوعی است که ممکن است حتی برای دانش آموزانی که خود را کاملا آماده کرده اند نیز دردسر ساز شود. مشاورین تحصیلی ما به  دانش آموزان کمک می کنند که به بهترین شکل از فرصتی که در کنکور دارند، با کمک تکنیک های کنترل زمان استفاده نمایند.

تکنیک های کنترل زمان

برنامه ریزی درسی

در دوره تحصیلی باغ آینه، گروهی از رتبه های برتر کنکور سال های قبل بعنوان پشتیبان کنکور مشغول به فعالیت هستند که به شکل مستقیم با دانش آموزان در ارتباط بوده و در جریان جزئیات مطالعه درسی و برنامه های امتحانی آن ها قرار دارند. برای گروه ها و تعداد مشخصی از دانش آموزان یک پشتیبان در نظر گرفته می شود. وظیفه ای که این پشتیبان ها بر عهده دارند علاوه بر پیگیری دانش آموز در انجام جدول برنامه ریزی، ارتباط مستمر با والدین آن ها بوده تا با رد و بدل کردن اطلاعات از وضعیت دانش آموز به شکل دقیقی مطلع گردند.

همچنین با دانش آموزان هم به صورت حضوری و تلفنی حداقل هفته ای یکبار در تماس خواهند بود. در جلسات حضوری، پشتیبان آزمون هایی را برای سنجش میزان آمادگی دانش آموز در مباحثی که طبق جدول برنامه ریزی خوانده است دریافت می کند. علاوه بر تمام این ها، پشتیبان به مشاور تحصیلی کمک می کند تا به شکل دقیق تری در جریان سطحی که دانش آموزان در آن هستند، قرار بگیرد.

پشتیبانی کنکور

پشتیبانی کنکور

از شروع دبیرستان انتخاب رشته اهمیت داشته و تاثیر مستقیمی بر روی قبولی دانشگاه دارد. اهمیت انتخاب رشته این است که در بسیاری موارد به دانش آموز کمک می شود تا بداند در چه زمینه ای توانایی داشته و بر چه مباحث درسی تسلط دارد، که با کمک آن بتواند آن رشته دانشگاهی را انتخاب نماید که می تواند در آن موفق شود. علاوه بر این، انتخاب رشته درست در بسیاری موارد باعث می شود که دانش آموز بتواند علاقمندی های خود را بشناسد. این علاقه باعث می شود تا دانش آموز به شکل مضاعف تری برای رسیدن به دانشگاه های برتر تلاش نمایند. بنابراین انتخاب رشته درست باعث ایجاد تعادل بین علاقه و توانایی دانش آموز می شود که با کمک یک مشاور تحصیلی می توان به بهترین گزینه دست پیدا کرد.

کنکور یکی از سرنوشت سازترین اتفاق های هر دانش آموز بوده که پیش از آن انتخاب رشته صحیح به این مسیر می تواند جهت دهد. برای انتخاب رشته دانش آموز باید بتواند حداقل نمرات لازم برای دروس پیش نیاز هر یک از رشته های علوم تجربی، ریاضی فیزیک، علوم انسانی و دیگر رشته ها را پیش از ورود به پایه دهم بدست آورد. بنابراین اگر دانش آموز علاقمند به ادامه تحصیل در هر یک از این مقاطع باشد، باید در دروس مشخص شده از سوی آموزش و پرورش نمرات کافی را کسب نمایند. حتی با تغییر نظام آموزشی انتخاب رشته در دبیرستان همواره امری ثابت بوده که تنها در انتهای دوره متوسطه اول (پایه نهم تحصیلی) می توان اقدام به انتخاب رشته کرد.

انتخاب رشته

انتخاب رشته

طبق آنچه که هرسال سازمان آموزش و پرورش برای کنکور به دانش آموزان دبیرستانی و پشت کنکوری اعلام می کند، کلاس های آمادگی کنکور را برای دانش آموزان باغ آینه برگزار می کنیم. در این کلاس های درسی مباحث مناسب برای دانش اموزان و پشت کنکوری ها آموزش داده می شود. علاوه بر یادگیری مباحث به شکل کامل و حل تمرین و در اختیار قرار دادن جزوات درسی، راه حل های مناسب برای کنکور و سوال های چهار جوابی به دانش آموزان یاد داده می شود. اینکه دانش آموز تفاوت بین کنکور و امتحانات مدرسه را خواهد فهمید و می آموزد که چگونه برای کنترل زمان در هنگام کنکور بتواند از راه حل های درستی به پاسخ دست یابد.

این کلاس ها برای تمام دروس ریاضی، فیزیک، شیمی، زیست شاسی، عربی، ادبیات، زبان انگلیسی برای سه رشته علوم تجربی، ریاضی فیزیک و علوم انسانی برگزار می شود. تمامی این کلاس ها زیر نظر اساتید برتر کنکور برگزار می گردد و برای دانش آموزان امکان شرکت در این کلاس ها به صورت خصوصی و گروهی در نظر گرفته شده است. با توجه به ساعات مطالعه، کلاس های درسی و فوق برنامه ی هر دانش آموز، مشاور تحصیلی با توجه به نقاط ضعف او پیشنهادهای مناسب برای شرکت در کلاس های کنکور را ارائه می دهد. این مشاوره و راهنمایی تنها در صورت نیاز مطرح خواهد شد و هیچ اجباری برای شرکت در آن نمی باشد.

کلاس های کنکور

کلاس های کنکور