دوره های ادبی

مجموعه ی باغ آینه با هدف برگزاری محافل ادبی شاهنامه خوانی، مثنوی خوانی، سعدی شناسی و حافظ شناسی سعی در بررسی اشعار و متون ادبی به شکل قابل لمس برای نسل های مختلف نموده است تا بتواند ذوق و علاقه به آثار ادبی برجسته ایرانی را دوباره به شکل گسترده در میان افراد برانگیزد.

بخشی از فعالیت مجموعه ی باغ آینه مختص به بررسی آثار ادبی بوده که در حوزه ی فرهنگی باغ آینه جای داده می شود، در این رابطه سعی بر شکوفایی استعداد و ذوق هنری هرچه بیشتر در زمینه ی ادبیات فارسی شده است.

تمام تلاش این مجموعه بر زنده کردن دوباره ی ارزش این آثار ادبی در بین افراد علی الخصوص فرزندان ایران زمین بوده که در سال های اخیر فاصله ی زیادی بین آن ها و درک آثار بزرگ ادبی ایران حس می شود.

دوره ادبی باغ آینهباغ آینه کاملترین  مجموعه فعال در حوزه ی فرهنگی هنری در کل سطح کرج بوده که توانسته فعالیت گسترده در حوزه ی ادبی را با کمک برترین اساتید حوزه ی ادب و هنر به ثمر برساند.

این مجموعه به همان میزان متفاوت نسبت به دیگر موسسات فرهنگی هنری ولی آشنا برای اهل هنر و فرهنگ ایرانی عمل نموده که توانسته به بهترین در نوع خود تبدیل شود.

در کنار شناخت آثار ادبی این امکان برای مراجعین باغ آینه فراهم آمده تا به شکل کامل با مقوله ی داستان نویسی نیز آشنا شوند.

در این میان از علاقمندان به خلق آثار هنری در نوشتن داستان های کوتاه و بلند برای شرکت در کلاس های داستان نویسی باغ آینه دعوت به عمل می آید.

علاقمندان برای شرکت در کلاس های ادبی مجموعه باغ آینه می توانند با تماس تلفنی و یا حضوری از تمامی اطلاعات در رابطه با نحوه ی ثبت نام و شهریه مطلع شوند.

دوره کتاب و کتابخوانی باغ آینه یک حرکت بزرگ از بخش فعالیت های فرهنگی مجموعه بوده که در آن سعی نموده ایم تا باعث آشتی دوباره مردم با کتاب شویم. در این دوره فرهنگی کتابخوانی، تلاش مان برای مطالعه کتاب ها از ژانرهای مختلف، از نویسندگان گوناگون و از سرتاسر دنیا می باشد. در این دوره کتابخوانی هر بار بحث و گفتگو پیرامون مباحثی خواهیم داشت که گروه کتابخوانی به خواندن کتاب های آن دوره مشغول شده اند. یکی از خصوصیات خوب دوره کتابخوانی این است که در آن می توان با جمع بزرگی از افراد از فرهنگ ها، قوم ها و مذهب های مختلف آشنا شد و دوست های مختلفی را از سرتاسر کشور پدا کرد که در یک موضوع مشترک (کتاب) به بحث و گفتگوهای شیرین می پردازند.

کتابخوانی

تاثیر کتاب بر زندگی