دوره آموزش موشن گرافیک

آموزش موشن گرافیک و جلوه های ویژه

آموزش موشن گرافیک یکی از تخصصی تین آموزش هایی است که به مرور زمان با پیشرفت تکنولوژی و علم در جامعه هنری روی کار آمد.

قطعا برای آن دسته از افرادی که به تازگی وارد عرصه هنری شده اند موشن گرافیک واژه ای عجیب و غریب به نظر می آید که اصلا در مورد آن اطلاعاتی ندارند.

به همین جهت در ابتدا توضیحاتی اندک در مورد موشن گرافیک توضیح می دهیم و پس از آن در مورد آموزش موشن گرافیک و نحوه برقراری کلاس های آموزش موشن گرافیک توضیحاتی ارائه می دهیم.

موشن گرافیک چیست

موشن گرافیک چیست ؟

موشن گرافیک یکی از شاخه ها و گرایش های هنری است که امروزه روی کار آمده است و امور بسیاری وابستگی شدیدی به این شاخه هنری دارد.

شاید بتوان به جرآت موشن گرافیک را یکی از مهم ترین شاخه های هنری دانست که در جامعه تاثیرگذار می باشد. اما موشن گرافیک از دو واژه موشن و گرافیک تشکیل شده است که هر یک از آنها معنا و مفهوم موش گرافیک را تکمیل می کنند. موشن به معنای حرکت است و گرافیک نیز به معنای تصاویری است که به واسطه نرم افزارهای گرافیکی همچون فتوشاپ ساخته می شود.

این شاخه هنری نیز همانند سایر شاخه های دیگر وابسته به نرم افزاری به خصوص می باشد که افتر افکت نام دارد. دقیقا تمامی موشن گرافیک هایی که امروزه در دنیای هنر وجود دارد که اکت و صدا به همراه هم باعث به جذابیت دو چندان تصاویر می شود توسط ادوبی افتر افکت ساخته می شوند.

جالب است بدانید اولین شخصی که واژه موشن گرافیک را روی کار آورد چه شخصی بود، john withney اولین شخصی بود که در تاریخ مالتی مدیا از واژه موشن گرافیک استفاده و کرد و پس از آن این واژه به طرز عجیبی در سراسر دنیا گسترده شد و جایگاه ویژه ای در جامعه هنری از آن خود کرد.

در زمان های گذشته قبل از آنکه موشن گرافیک و کلاس های متنوع برای آموزش موشن گرافیک روی کار آید برای تهیه هر قطعه فیلم کوتاه که در امور تبلیغات و … کاربرد داشت باید مراحل مختلف و دشواری نظیر فیلم برداری، تهیه سناریو، بازیگر مناسب، صحنه های مناسب و… فراهم میشد تا در نهایت پس از ادغام تمام این موارد فیلمی چند دقیقه ای و کوتاه که اهداف مختلفی دنبال می کرد به وجود آید.

اما امروزه با وجود موشن گرافیک و انواع کلاس های مختلفی که به آموزش موشن گرافیک می پردازد قضیه شکل دیگری پیدا کرده است. درواقع موشن گرافیک هنری است که به واسطه آن می توان تصاویرف صدا و حرکت تصاویر در زمینه های دلخواه را به کمک چند کلیک ساده انجام داد.

موشن گرافیک پروسه فیلم ها و تیزرهای قدیمی را بسیار کوتاه کرده است و گذشته از آن جلوه ای ویژه به تبلیغات و تیزرهای مختلف اعطا نموده است.

موشن گرافیک حوزه به خصوصی از هنر و علم است که به واسطه آن بدون نیاز به بازیگر، رنگ ، صحنه های مختلف، سناریو و حتی دوربین تیزهای تبلیغاتی، فیلم های کوتاه ، انیمیشن های جذاب تولید کرد که شاید از لحاظ ظاهر بسیار جذاب تر از حالت قدیم باشد.

شاید بتوان موشن گرافیک را شیوه نوین فیلم سازی معرفی کرد. موشن گرافیک نوعی فیلم سازی است که گرافیک متحرک اساس فیلم ها می باشند.  

درواقع موشن گرافیک را می توان تلفیقی از هنر فیلم سازی و گرافیک دانست. و طبیعتا قابلت آن بسیار بیشتر از فیلم های قدیم خواهد بود زیرا هر گاه دو هنر یا علم با هم تلفیق می شود نتیجه ای خارق العاده خلق می کند زیرا نقاط قوت هر یک باعث خلق آثاری می شود که نقاط مثبت بسیار عظیمی دارند.

البته اگر بخواهیکم ردپای موشن گرافیک را دنبال کنیم و به زمان های قدیم بازگردیم به سایه بازی خواهیم رسید. دقیقا موشن گرافیک از دیرباز در دنیای فیلم و انیمیشن سازی وجود داشت اما تحت گونه های به خصوصی نظیر سایه بازی، رفته رفته این تکنیک های ابتدایی پیشرفت کرد و باعث به وجود آمدن موشن گرافیک امروزه گردید.

پس از روی کار آمدن موشن گرافیک تحول عظیمی در امور تبلیغات، انیمیشن سازی دو بعدی، برنامه هایی آموزشی و… به وجود آمد. در حالت کلی امروزه به هر سمت که بنگرید می توانید رد پای موشن گرافیک را ببینید و این نشان از عمق تاثیرگذاری آن در جامعه هنری می باشد.

امروزه هنر از شکل قدیمی خود خارج شده و به واسطه تغییرات بسیاری که پیدا کرده است می توان آن را در جای جای زندگی بشر مشاهده کرد.

امروزه با پیشرفت های علم و تکنولوژی می توان مشاهده کرد که هنر جایگاه واقعی خود را در جوامع مختلف پیدا کرده است.  

در قسمت فوق در مورد موشن گرافیک صحبت کردیم و قطعا برای افرادی که دنبال آموزش موشن گرافیک هستند این که بدانند موشن گرافیک چیست و به چه معنا است نکته ای قابل اهمیت می باشدف اما اگر به توضیحات فوق دقت کرده باشید رنگ و بویی از انیمیشن سازی را مشاهده خواهید کرد.

به نظر شما موشن گرافیک همان انیمیشن سازی است؟

فرق موشن گرافیک و انیمیشن سازی

فرق موشن گرافیک و انیمیشن سازی

امروزه فیلم های متحرک دنیای عجیبی و گسترده ای به خود اختصاص داده اند که در این دنیای وسیع رقابتی سخت بین موشن گرافیک و انیمیشن سازی وجود داشته است.

اما واقعا این دو با هم تفاوت دارند؟ کدام یک برتری دارد ؟

شاید شما هم که برای نخستن بار با وازه موشن گرافیک و آموزش موشن گرافیک آشنا شده باشید و حتی تعاریف مختلف از آن را مورد مطالعه قرار داده باشید تصور می کنید که موشن گرافیک همان انیمیشن سازی است و هیچ تفاوتی ندارد.

اما باید توجه داشته باشید ممکن است گاها مرز بین موشن گرافیک و انیمیشن سازی بسیار باریک شود اما در اصل این دو علم تفاوت های بسیاری با هم دارند و از زمان روی کار آمدن موشن گرافیک بحث های بسیاری بین آن دو وجود دارد.

درواقع در انیمیشن سازی هنرمند دائما در حال دنبال کردن سناریو به خصوصی می باشد و در این حوزه از هنر روند داستان کاملا واضح و مشخص است نکته دیگر زمان انیمیشن است که هیچ محدودیتی در مورد آن وجود ندارد.

اما موشن گرافیک گفتار از حالت داستان خارج شده و به شکل گفتاری ساده در زمانی بسیار کوتاه تر بیان می شود. بالطبع باتوجه به توضیحاتی که در مورد هر یک از این دو حوزه ارائه شد هر یک از این موارد در حوزه های به خصوصی مورد استفاده قرار میگیرد.

از آنجا که موشن گرافیک بیانی ساده در کوتاه ترین زمان ممکن را دنبال می کند قطعا از آن در حوزه تبلیغات، معرفی کسب و کار یا آموزش های مختلف استفاده می شود زیرا هر یک از این حوزه ها مستلزم بیانی سریع و صریح می باشند زیرا مخاطبان آن اغلب به دنبال کسب اطلاعاتی زیاد در مدت زمانی کوتاه می باشند.

در مقابل موشن گرافیک که برای مصارف تجاری و تبلیغاتی مورد استفاده قرار می گیرد انیمیشن سازی حالت متفاوت تری دارد. در انیمیشن سازی فرد به دنبال ارائه سناریویی جذاب است و دیگر بیان ساده در این مورد کمتر به چشم می خورد.

هرچقدر انیمیشن مورد نظر پیچیده تر باشد جذابیت آن برای بیننده بیشتر خواهد بود و مدت زمان نیز در این مورد هیچ محدودتی ندارد زیرا جلوه های ویژه ای که در آن به کار برده می شود باعث ایجاد جذابیت های لازم برای دنبال آن توسط مخاطبان خواهد شد.

موشن گرافیک شاخه ای از هنر است که بسیار جامع و کامل است، جامع بودن آن از این جهت است که زیرشاخه های مختلفی از هنر را شامل می شود.

زیرا در موشن گرافیک از هنرهای مختلف تصویر سازی، فیلم سازیف طراحی، انیمیشن و… استفاده می شود. دقیقا اغلب در کلاس های آموزش موشن گرافیک نیز به ای موضوع اشاره می شود.

اگر شما به عنوان فردی که پس از گذراندن دوره های آموزش موشن گرافیک قصد دارید وارد بازارکار شده و این مسیر را ادامه دهید باید به این موضوع واقف باشید که برای تبدیل شدن به موشن گراف حرفه ای باید به شاخه های مختلف و متنوع از هنر تسلط کامل داشته باشید.

اما این گستردگی در شاخه موشن گرافیک باعث شده است این شاخه از هنر به خودی خود شامل زیر گروه هایی باشد که درواقع افراد با انتخاب هر یک از این شاخه ها می توانند به صورت هدفمندتری به راه خود ادامه دهند و با علاقه و پشتکار خود به متخصص شاخه ای خاص از موشن گرافیک شوند.

اغلب در کلاس های آموزش موشن گرافیک به این موضوع اشاره می شود که در حالت کلی در حوزه موشن گرافیک سبک های مختلفی وجو.د دارد، برای آشنایی بیشتر شما عزیزان و ایجاد دیدی وسیع قبل از شرکت در کلاس های آموزش موشن گرافیک در این قسمت به چند مورد از این سبک ها اشاره می نماییم.

 • Typography: ساخت موشن گرافیک به وسیله حروف و متون
 • Liquid: طراحی مایعات و ترکیب خطوط پیچیده
 • ۳D Motion Graphics: موشن گرافیک های سه بعدی
 • Collage: کلاژ
 • Organic: براساس اصول طبیعت
 • Rotoscopy: طراحی دستی یا Handwriting
 • Film: ترکیب فیلم و موشن گرافیک
 • Vector: براساس تصویر برداری

در این قسمت تنها به اشاره هر یک از گرایش ها بسنده می کنیم، در کلاس های آموزش موشن گرافیک به توضیحاتی دقیق تر از این مورد خواهیم پرداخت و شما را به سمت انتخابی هدفمندتر هدایت خواهیم کرد.

حال که تفاوت بین موشن گرافیک و انیمیشن سازی برایتان آشکار گردید و انتخاب شما حوزه موشن گرافیک بود شما را برای حضور در کلاسهای آموزش موشن گرافیک دعوت می کنیم.

در ادامه به پیش زمینه های لازم برای حضور در کلاس های آموزش موشن گرافیک و معرفی نرم افزار های مورد استفاده در کلاس آموزش موشن گرافیک می پردازیم.

پیش زمینه تحصیلات

سوالی که شاید ذهن بیش از نیمی از افرادی که قصد ورود به کلاس های آموزش موشن گرافیک را دارند درگیر کرده است پیش زمینه تحصیلات دانشگاهی است.

اغلب اولین سوالی که مراجعین جهت حضور در کلاس های آموزش موشن گرافیک مطرح می کنند پیش زمینه تحصیلات دانشگاهی است.

اجازه دهید در همین لحظه نکته ای را برای رفع این سوالات مطرح کنیم. انسان اگر به حوزه به خصوصی علاقمند باشد و برای رسیدن به آن تلاش کند قطعا به موفقیت دست می بابد و به هیچ پیش زمینه ای نیاز نخواهد داشت.

آموزش موشن گرافیک نیز همانند تمام علوم و هنر دیگری در درجه اول مستلزم علاقه و پشتکار می باشد. حتی می توان به جرات گفت ورود به این عرصه شما به هیچ مدرک دانشگاهی نیازمند نیستید.

اما نکته ای در مورد آموزش موشن گرافیک وجود دارد که باید به آن توجه شود. اگرچه ورود عرصه هنری موشن گرافیک به هیچ علم آکادمیک نیازمند نیست اما باید این مورد را در نظر بگیرید که این حوزه مدام در حال پیشرفت و تغییر تحول می باشد، برای آنکه بتوانید با پیشرفت های این حوزه علم خود را ارتقاء دهید مستلزم حضور در دوره های آموزش موشن گرافیک خواهید بود.

دوره های آموزش موشن گرافیک از دوره مقدماتی تا پیشرفته توسط برترین اساتید ایران برگزار می گردد و برای شروع در این کلاس ها به هیچ پیش زمینه ای نیاز ندارید و به راحتی می توانید با حضور در دوره های مقدماتی آموزش موشن گرافیک وارد این عرصه شوید و برای به روزرسانی علم و هنر خود نیز می توانید از دوره های پیشرفته آموزش موشن گرافیک باغ آینه بهرمند گردید تا از این طریق همواره بتوانید جزء بهترین افراد حوزه موشن گرافیک باشید.

مهارت های لازم برای ورود به کلاس های آموزش موشن گرافیک

مهارت های لازم برای ورود به کلاس های آموزش موشن گرافیک

قطعا ورود به هر شاخه هنری و علمی مستلزم مهارت هایی ابتدایی می باشد این قاعده در مورد کلاس های آموزش موشن گرافیک نیز صادق است. افرادی که قصد ورود به کلاس های آموزش موشن گرافیک را دارند باید به یکسری از اصول و قواعد ابتدایی گرافیک آشنا باشند.

این نکته را فراموش نکنید شما به عنوان یک طراح موشن گرافیک علاوه بر آنکه باید هنرمندی با نبوغ هنری ویژه باشید باید به متخصصی در حوزه گرافیک و موشن گرافیک نیز تبدیل شوید.

شاید بتوان موشن گرافیک را به عنوان شاخه هنری معرفی کرد که موفقیت در آن علاوه بر هنر فرد علم او نیز تاثیر گذار می باشد.

درواقع یک طراح موشن گرافیک و فردی که با حضور در دوره های آموزش موشن گرافیک قصد دارد به طراحی حرفه ای تبدیل گردد باید دانش کافی در زمینه شکل های هندسی مختلف، نسبت، قدرت تشخیص رنگ ها و علم رنگ ها و… داشته باشد.

نرم افزارهای کاربردی

تا به اینجای کار قطعا متوجه شده اید که یک طراح موشن گرافیک ارتباط مستقیمی با نرم افزارهای گرافیکی دارد و در طی مسیر طراحی خود به استفاده مکرر از بسیاری از نرم افزارهای مختلف نیازمند خواهد بود.

در این قسمت قصد داریم به مجموعه ای از نرم افزارهای گرافیکی که یک هنرمند در طول مسیر کاری خود به آن نیازمند خواهد بود اشاره نماییم.

اگر بخواهیم در حوزه موشن گرافیک به نرم افزاری کلیدی و کاربردی ترین نرم افزار اشاره کنیم می توانیم از نرم افزار افتر افکت نام ببریم.

البته این بدان معنا نیست که فرد با تسلط بر نرم افزار افتر افکت یک طراح موشن گرافیک حرفه ای تبدیل می گردد بلکه برای تبدیل شدن به یک طراح حرفه ای در این زمینه به تسلط بر نرم افزارهای زیر نیاز است.

۱- Adobe After Effects

۲- Adobe Premier

۳- Autodesk Combustion

۴- Autodesk Maya or 3DS Max

۵- Apple Motion 3

۶- Final Cut pro

۷- Avid Xpress

۸- video scribe

البته در مورد نرم افزار شماره 8 استثنایی وجود دارد. این نرم افزار بسیار ساده و کاربردی است و تنها برای افرادی مناسب است که قصد دارند در کوتاه ترین زمان اقدام به انجام کارهای گرافیکی دو بعدی نمایند.

هر یک از نرم افزارهای فوق الذکر آموزش هایی جامع دارد که در باغ آینه به آموزش آن به صورت مجزا پرداخته می شود و افراد برای حضور در هر یک از دوره های آموزشی اهداف به خصوصی را دنبال می کنند.

در لیست فوق نرم از ارائه نام نرم افزار فتوشاپ خوددداری کردیم زیرا هر فردی که قصد ورود به هنرهای گرافیکی را دارد به خوبی می داند که نرم افزار فتوشاپ به نوعی نرم افزار مادر می باشد.

این نرم افزار مادر نیز به خودی خود شامل آموزش هایی جامع می باشد که در باغ آینه نیز دوره های آموزش فتوشاپ تحت نظارت برترین اساتید برگزار می گردد.

آموزش ادوبی پریمیر نیز از جمله الزامات دوره های آموزش موشن گرافیک می باشد و به طور مستقل در کلاس هایی تحت عنوان تدوین فیلم در باغ آینه برگزرا می شود و برای اطلاع یافتن از این نرم افزار  و  نحوه تشکیل کلاس های مربوط به آن می توانید به این لینک مراجعه نمایید.

مدرک پایان دوره آموزش موشن گرافیک

اخذ مدرک پس از دوره های آموزش موشن گرافیک

اخذ مدرک در پایان هر دوره آموزشی یکی از دغدغه های همیشگی افراد است. در مورد دوره های آموزش موشن گرافیک نیز به همین شکل است و اغلب مراجعین جویای مدرک پس از گذراندن دوره آموزش موشن گرافیک هستند.

باغ آینه به عنوان برترین موسسه فرهنگی هنری در کرج به دغدغه شما عزیزان احترام گذاشته و گواهی پایان دوره برای شما عزیزان پس از گذراندن هر دوره اختصاص می دهد.

البته موردی که همواره در مورد کلاس های آموزشی نادیده گرفته می شود سطح آموزش است. درواقع اگر شما هزاران مدرک و گواهی داشته و در مقابل این مدارک علم کمی از آموزش مورد نظر داشته باشید به نوعی مدرکتان فاقد ارزش بوده است و از آن هیچ سود و بهره ای نخواهید برد.

آینده شغلی طراحان موشن گرافیک

آینده کاری یک طراح موشن گرافیک

قطعا تمام افرادی که به کلاس های آموزش موشن گرافیک مراجعه می کنند آینده شغلی برایشان از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد.

یکی از آموزش های گرافیکی که با ورود به آن می توانید در عرصه های مختلف وارد شوید موشن گرافیک می باشد. شما به عنوان یک هنرجو پس از گذراندن دوره های آموزش موشن گرافیک می توانید وارد عرصه های مختلف کاری شوید که در قسمت زیر به آن اشاره می کنیم.

عرصه تبلیغات، یکی از بیشترین کاربردهایی که موشن گرافیک در دنیای امروز داشته باشد دنیای تبلیغات است. شای با شندین واژه تبلیغات تراکت های قدیمی را در ذهن تداعی کنید و نتوانید ارتباطی بین تبلیغات و موشن گرافیک پیدا کنید. اما باید بدانید حوزه تبلیغات امروزه دستخوش تغییر و تحولات بسیاری شده است و نرم افزارهای گرافیکی در آن تاثیر بسیار زیادی دارند.

تمامی تیزهای تبلیغاتی که با هدف تبلیغ و معرفی برندهای مختلف مشاهده می کنید تماما دستخوش طراحی موشن گرافیک می باشد.

عرصه بازی های رایانه ای، قطعا شما هم اگر یک بار از بازی های کامپیوتری مختلف استفاده کنید به جهت گرافیکی که دارد جذب آن خواهید شد. از آرزوهای همیشگی طراحان موشن گرافیک ورود به عرصه بازی های رایانه ای می باشد و شاید بتوان از هدف اصلی تمامی هنرجویان کلاس های آموزش موشن گرافیک به این مورد اشاره کرد.

تولید محتوا ویدئویی، یکی دیگر از امکان هایی که برای هنرجویان پس از کسب آموزش موشن گرافیک وجود دارد ارائه محتوای ویدئیی برای تلوزیون، شبکه های اجتماعی و… است که امروزه رونق بسیاری دارد و آینده ای درخشان برای آن پیش بینی شده است.

این شاخه هنری و علمی به جهت کاربردی بودن موشن گرافیک و شناخته شدن آن در سال های اخیر، شاهد شکل گیری مشاغلی می باشیم که به نوعی به این مهارت مرتبط می باشند. مشاغل مرتبط شامل موارد زیر می باشند:

در سینما و تلویزیون برای ساخت تیتراژ فیلم ، در زمینه تبلیغاتی برای ساخت تیزر، فعالیت در زمینه  شبکه های اجتماعی و بسیاری مشاغل دیگر که از زیرشاخه های مربوط به این حرفه می باشند.

دوره آموزش موشن گرافیک در باغ آینه

موشن گرافیک انیمیشنی است که برای بیان قصه نبوده و بیشتر مصارف تجاری و تبلیغاتی داشته و متن جزو اصلی آن می باشد. اساسا، این نوع از طراحی گرافیک متحرک نیز نامیده می شود. موشن گرافیک  یک راه موثر برای برقراری ارتباط با بیننده است که با کمک آن صاحبان تجارت می توانند بهتر محصولات و برند خود را معرفی کنند. همراه با موسیقی و اجرای افکت های حساب شده، به راحتی می توان پیام را به مخاطب منتقل نمود. از موشن گرافی می توان برای برندینگ، ساخت میان برنامه های تلویزیونی، ساختت تیتراژ، پیش نمایش برنامه، اسلاید شو، تیزرهای تبلیغاتی، لوگو استیشن (Logo Station)، ساخت ویدئو برای شبکه های اجتماعی و بسیار موارد دیگر استفاده کرد. موشن گرافیک علاوه بر اینکه می تواند به راحتی محتوای تبلیغاتی را انتقال دهد برای گسترش و ترویج فرهنگ و آموزش نیز روش مفیدی می باشد.

موشن گرافیکی یک ژانر خاصی از انیمیشن است که از شناخته شدنش مدت زمان زیادی نمی گذرد و می تواند بسیار کاربردی باشد. موشن گرافیک در اصل تقاطعی بین انیمیشن و طراحی گرافیک است. معمولا موشن گرافی ها قطعاتی با هدف خاص بوده که هدایت شده می باشند، و هدف اصلی آنها ارائه اطلاعات به بیننده از طریق استفاده از متن یا گرافیک متحرک است.آنها اغلب دارای صدا و موسیقی هستند که متن و گرافیک را مدیریت می کند. با محبوبیت گسترده تر و هزینه کمتر نسبت به انیمیشن های کامپیوتری، موشن گرافیک توانسته خود را از انیمیشن متمایز نموده و جای خود را در مارکتینگ محکم نماید.

جلوه های ویژه (visual effects) 

جلوه های ویژه در واقع تصاویر ایجاد شده خارج از فضای فیلمسازی بوده که بعدا در ویدئو ها گنجانده می شود. جلوه های بصری شامل ادغام فیلم های زنده و تصاویر تولید شده با فیلم  بوده که باعث ایجاد محیط هایی می شوند که به نظر واقعی می رسند.

صحنه هایی که در حالت عادی ضبط آن می تواند خطرناک، گران و حتی غیر عملی یا غیرممکن باشد.  صحنه هایی از انفجار و تصادف و همچنین بازسازی صحنه هایی از گذشته و آینده با کمک جلوه های ویژه (جلوه های بصری) امکان پذیر می باشد. که تمام این صحنه ها با کمک نرم افزارهای کامپیوتری مانند افترافکت after effect ساخته می شود.

نرم افزار after effect

After effect نرم افزار کاربردی برای ایجاد موشن گرافی و جلوه های ویژه بوده و در ساخت ویدئو، محتوای آنلاین و نمایشی کاربرد دارد. After effect در هر دو سیستم عامل مک و ویندوز در دسترس است. نرم افزار افتر افکت به شکل گسترده ای در تلویزیون و سینما در مراحل پس از تولید، ایجاد جلوه های ویژه و انیمیشن کاربرد دارد. افتر افکت از ابزارهای اصلی برای پروژه های فیلم سازی و انیمیشن می باشد.

این نرم افزار را می توان یکی از قدرتمندترین نرم افزارهای مورد استفاه در صنعت رو به رشد فیلم و انیمیشن دانست که بخش بزرگی از پیشرفتهای سالیان اخیر در این صنعت به واسطه این نرم افزار می باشد.  از گستردگی نرم افزار افترافکت به مباحث مختلف آن از جمله کامپوزیشن ها (Composition)، لایه ها (Layer)، متحرک سازی (Effect)، انیمیشن سازی (Animation)، رندرینگ (Rendering) و سه بعدی (3D) می توان اشاره کرد.

این دوره ها در باغ آینه به صورت کاربردی و تخصصی آموزش داده شده و افراد مبتدی وآشنا به گرافیک برای یادگیری تخصصی می توانند در آن ها شرکت نماید. هنرجویان پس از اتمام دوره، آمادگی کامل برای حضور در بازار کار و کسب در آمد را خواهند داشت. با یادگیری این تکنیک ها  می توان برای بسیاری از سازمانها، شرکت ها، نهادهای دولتی، صاحبان مشاغل تجاری، تولید کنندگان، برنامه سازان و بسیاری مشاغل دیگر مشغول به کار گردید. علاوه بر این یادگیری موشن گرافیک و افترافکت به صاحبین مشاغل کمک کرده تا بتوانند تفکرات، ایده ها، اهداف، برنامه ها، محصولات، فیلم ها و حتی آموزش های خود را در کوتاهترین زمان به بهترین شکل به مخاطبان خود منتقل نمایند.

اهمیت به رشد و پیشرفت در بازار رقابتی که این روزها در جهان مشاهده می شود، باعث شده تا بسیاری افراد به دنبال راهکارهایی اساسی باشند. تقریبا با اطمینان می توان گفت که آشنایی با نرم افزارهای گرافیکی در این زمینه نقش پررنگی داشته و به واسطه آن مشاغل زیادی در پیرامون مان شکل گرفته است. علاقمندان برای یادگیری حرفه ای دوره آموزش موشن گرافیک و جلوه های ویژه می توانند با مجموعه باغ آینه تماس حاصل نمایند.

سرفصل های آموزش:

 • آموزش کار با افکت‌های حرفه‌ای
 • کار با Motion Blur
 • چگونگی ساخت لایه‌های shape و انیمیت کردن آنها
 • Parent کردن لایه‌ها
 • چگونگی ساخت و تکثیر Composition و نحوه کار با آن
 • استفاده از حالت سه بعدی افتر افکت
 • نحوه تکثیر لایه‌ها و انیمیت‌ها
 • استفاده از دوربین در برنامه و چگونگی حرکت آن
 • Graph Editor
 • کار با Animation Path و Motion Path
 • چگونگی ساخت و استفاده از ۳D collapse
 • ساخت انیمیشن‌های عروسکی با استفاده از ابزار Puppet
 • کار با Expression
 • نحوه کار با سیستم صدا و استفاده از لاین صدا
 • کار با تصاویر کروماکی و پرده سبز
 • ایجاد جلوه های ویژه اکشن (شلیک، انفجار، طوفان و غیره)
 • و آموزش تکنیک های تکمیلی دیگر

مزایای دوره آموزش موشن گرافیک و جلوه های ویژه باغ آینه:

 • کارگاه یک روزه رایگان
 • آموزش نرم افزار افتر افکت
 • آموزش تکنیک های موشن گرافیک
 • آموزش اصول و مبانی جلوه های ویژه
 • آشنایی و آمادگی برای ورود به بازار کار