دوره آموزش عکاسی

مدرس : خانم رها پارسا فر

تعداد ساعت دوره : 12 ساعت ( 8 جلسه 1/5 ساعته )

هزینه : تماس بگیرید

اطلاعات تماس

  تبدیل شدن به یک عکاس خوب فراتر از تسلط داشتن بر روی کار با دوربین و یا داشتن آخرین و گران قیمت ترین دوربین ها و لنزها می باشد. یک عکاس خوب بودن یک ویژگی ذاتی است که به شما اجازه می دهد زیبایی را در مکان غیرمنتظره ببینید و آن را در عکس های خود با هنرمندی به ثبت برسانید. در دوره عکاسی باغ آینه به هنرجویان خود راه و رسم تبدیل شدن به یک عکاس خوب را خواهیم آموخت.

  عکس برداری به صورت حرفه ای و تبدیل به یک عکاس خوب شدن، تا حد زیادی به حوزه ای که می خواهید در آن فعالیت داشته باشید بستگی دارد. زیرا هر حوزه عکاسی متناسب با آنچه که به خودش مرتبط می باشد، برخی خصوصیات و ویژگی های منحصر را می طلبد. مطمئنا برای عکاسی ورزشی باید آموزش به گونه ای باشد که عکاس در کوتاه ترین زمان ممکن و به سرعت بتواند لحظه وقوع رویدادهای ورزشی را با بهترین کیفیت ثبت نماید. اما در مقابل برای عکاسی از منظره، عکاس باید یاد بگیرد تا با صبوری زیاد بتواند از موقعیت های طبیعی پیرامون خود در بهترین حالت عکس برداری نماید. به همین ترتیب عکاسی تجاری، عکاسی پرتره، عکاسی مد و بسیاری از شاخه های مختلف عکاسی دارای ویژگی های مخصوص به خود می باشند.

  لازمه دانستن این ویژگی ها و کسب مهارت، کمک گرفتن از افراد حرفه ای و تمرین کردن و مطالعه زیاد است. بعنوان یک فرد مبتدی پیش از اینکه بخواهید در عکاسی حرفه ای شوید باید برای آشنایی و شروع، آنچه را که مربوط به مبانی و اصول پایه عکاسی می باشد را بیاموزید.

  عکاسی برای هر هدف و منظوری بعنوان یک هنر شناخته می شود. در نتیجه برای یادگیری این هنر به یک ذهن خلاق و مقدار زیادی تخیل نیاز دارید. زمانی می توانید عکسبرداری را یاد بگیرید و به عنوان یک عکاس خوب شناخته شوید که با دیدن چیزهای ساده و یا جذاب بتوانید به روش های مختلف آنچه را که می بینید را به عکس های زیبا و معنی دار تبدیل نمایید.

  شاید شنیده اید و یا خودتان متوجه این موضوع شده اید که عکاسی یک هنر ترکیبی می باشد، که باید با استفاده از بسیاری از عناصری که به طور طبیعی در پیرامونتان وجود دارد و بسیاری ابزارهای مصنوعی سعی کنید تا سوژه را به خوبی نمایش دهید. در کنار آموزش کار با دوربین، ترکیب المان های مختلف از ملزومات اصلی یادگیری عکاسی می باشد. بنابراین در دوره عکاسی به شما آموزش داده می شود که چگونه از این المان ها استفاده کرده و بهترین خلاقیت و نوآوری خود را در ترکیب با آن ها در عکس ها به ثبت برسانید.

  در کلاس آموزش عکاسی از تکنیک هایی خواهیم گفت که اصول و پایه اولیه هنر عکس برداری را شامل می شوند. آنچه که آموزش می دهیم مربوط به مواردی می شود که برای یادگیری عکاسی مفید می باشند. چشم ها به صورت ناخودآگاه به درخشان ترین و روشن ترین قسمت های عکس جذب می شود.

  اما اینکه با یک نورپردازی درست چگونه روشنایی را در سطح یک عکس پخش نماییم نمونه ای از آموزش جزییات به صورت حرفه ای به هنرجویان می باشد که در کلاس های عکاسی آموزش داده می شود. همچنین اینکه چگونه باید بر روی سوژه فوکوس کرد و آن در کادر یک عکس با زیرکی برای چشم ببینده برجسته تر کنید یکی از تکنیک هایی است که در عکاسی باید به آن توجه شود و اصول آن فرا گرفته شود.

  در نهایت و در سطح پیشرفته کلاس عکاسی باغ آینه، هنرجویان می توانند عکاسی را بعنوان یک حرفه انتخاب کنند و بتوانند از طریق آن کسب درآمد نمایند. هنگامی که یک هنرجو به عکاس حرفه ای تبدیل شد، یاد می گیرد که چگونه با مشتری، مدل و حتی عکاس همکار کار نماید.

  بنابراین از ملزومات تبدیل شدن به یک عکاس حرفه ای این است که مهارت های لازم برای ارتباط با مردم را به خوبی بیاموزد. در نتیجه پس از یادگیری تمام اصول و تکنیک های عکاسی، یک هنرمند در حرفه خود باید بتواند بهترین شیوه ارتباطی با افراد را هم کسب نماید. از این رو پس از اتمام دوره عکاسی و کسب تمام مهارت های کافی هنرجو را آماده ورود به بازار کار خواهیم نمود.

  در دوره عکاسی باغ آینه هنرجو از اهمیت سه عنصر: موضوع خوب، ترکیب بندی خوب و روشنایی خوب و نحوه استفاده صحیح از آن ها برای خلق اثر آشنا می شود. نحوه های مختلف ترکیب بندی را خواهد آموخت که قرن ها پیش از این هنرمندان بسیاری آن را شناخته و معرفی کرده اند.

  علاوه بر این هنرجو در دوره عکاسی باغ آینه به طور عملی آنچه را که آموزش می بیند را تجربه کرده و نتایج کارهایش در جلسات آموزشی مورد بررسی و تجزیه و تحلیل از سوی استاد عکاسی قرار می گیرد. تفکیک دروس دوره عکاسی در سه رده ابتدایی، متوسطه و پیشرفته و با توجه به توانایی افراد و سطح آمادگی آن ها انجام می باشد. برای افراد مبتدی مبانی اولیه عکاسی، استفاده از دوربین و کار با تنظیمات آن آموزش داده می شود.

  عناصر کلیدی که یک عکس را می سازند شامل موارد زیر می باشد :

  روشنایی

  ترکیب بندی

  موضوع و سوژه

  داستانی که قرار است بیان شود

  احساسات

  در دوره عکاسی باغ آینه به هنرجو آموزش داده می شود که چگونه با توجه به جزئیات بتواند هماهنگی دیداری را با پیام درستی منتقل نمایند. یک هنرجو باید پی به اهمیت این جزئیات ببرد و بداند که دقت به این جزئیات برای تولید عکس بسیار مهم است. حتی کوچکترین جزئیات می تواند یک عکس را بسازد و یا باعث شکست آن بعنوان یک اثر خوب شود.

  • تاریخچه عکاسی
  • راه اندازی و به کارگیری دوربین
  • شناخت بدنه و لنز و تجهیزات
  • نجوه صحیح گرفتن دوربین
  • به کار گیری نور در عکاسی
  • مفاهیم پایه در عکاسی : ایزو ، سرعت شاتر ، دیافراگم ، مثلث نوردهی
  • متد دستی یا منوال
  • عمق میدان و بوکی
  • عناصر طراحی
  • ترکیب بندی
  • وایت بالانس و عمق میدان
  • تنظیمات پر کاربرد دوربین
  • فوکوس
  • و در نهایت اگر پتانسیل خوب داشته باشید ، عکس داستان