دوره آموزش سه تار و تار

دوره آموزش تار و سه تار

مدرس : آقای پندار پورکمیلیان

تعداد ساعت دوره : به صورت  توافقی

هزینه : تماس بگیرید

اطلاعات تماس

  دوره آموزش تار و سه تار موسسه باغ آینه در زیر مجموعه کلاس های آموزش موسیقی سنتی با اساتید حرفه ای برگزار گشته و از آموزش مبتدی تا مراحل پیشرفته را شامل می گردد. دوره آموزش سازهای تار و سه تار در کرج به صورت تخصصی و به تعداد چهار جلسه در باغ آینه دایر می باشد. سه تار بعنوان یکی از سازهای زهی و مضرابی در بین آلات موسیقی سنتی ایرانی از جایگاه خاصی برخوردار می باشد. نواختن این ساز بیشتر با کمک انگشت اشاره دست راست می باشد. آناتومی ساز سه‌تار با سه قسمت کاسه، دسته و سیم هایش معرفی می شود. چهار عدد سیم سه تار در طول دسته تا قسمت کاسه کشیده شده است. خرک روی صفحه و سیم‌گیر در انتهای کاسه قرار دارد. در انتهای دسته نیز محل قرارگرفتن ابزارهای تنظیم کوک است. علاوه بر این 25 عدد پرده که از جنس ابریشم و یا روده حیوانات می باشد نیز در سه تار مشاهده می شود.

  تار را نیز از گروه سازهای زهی می توان معرفی کرد که به عنوان یکی از سازهای اصیل ایرانی از گذشته تا حال علاقمندان بسیار زیادی را در موسیقی های سنتی به خود جذب کرده است. این ساز سنتی با کمک زخمه نواخته شده و محبوبیت آن علاوه بر ایران، در بسیاری از کشورهای همجوار مانند جمهوری آذربایجان، تاجیکستان، ارمنستان و گرجستان نیز مشاهده می شود. تار در مقایسه با سه تار از سه عدد پرده بیشتر تشکیل شده و شامل 28 عدد می باشد. تار در ظاهر به دو قسمت بزرگ و کوچک تقسیم می شود که نام بخش کوچک را نقاره می نامند. بلندی دسته تار حدودا 45 تا 50 سانتی متر بوده و دور تا دور دسته پرده ها با فواصل مشخص شده قرار داده شده است. تعداد تارهای به کار رفته شش عدد بوده از قسمت انتهایی تحتانی کاسه شروع شده و با گذشت از روی خرک تا انتهای دسته کشیده می شود. گوشی ها یا ابزار تنظیم کوک در انتهای دسته تعبیه می شود.

  آموزش تار و سه تار برای علاقمندان به موسیقی سنتی ایرانی بوده که نمونه ای از نمادهای کهن در ریشه فرهنگی و تاریخی ایران را در آن می توان یافت. در بین سازهای ایرانی تار در دسته ی کاملترین ابزار موسیقی قرار می گیرد که گستردگی بالایی در صدا دارد. با یادگیری تار می توان تمام دستگاه ها و گوشه های موسیقی ایرانی را نواخت. سه تار نیز به عنوان یکی از سازهای ملی شناخته شده که بسیار به تار نزدیک می باشد. سه تار با توجه به ویژگیهای  خاصی که دارد در طول تاریخ توانسته مورد توجه علاقمندان زیادی در شاخه هنر قرار گرفته و بسیاری از بزرگان تصوف و عرفان نیز از آن بهره برده اند. در دوره آموزش تار و سه تار در باغ آینه تمام سعی خود را نموده ایم تا بهترین روش ها را برای آموزش گام به گام از مبتدی تا پیشرفته با توجه به سطح هنرجویان خود ارائه کنیم.

  باغ آینه به عنوان یک مجموعه فرهنگی هنری در کرج این افتخار را داشته است تا سال ها تجربه خود را در زمینه های مختلف هنری و فرهنگ در اختیار علاقه مندان و دنبال کنندگان خود قرار دهد. دوره موسیقی باغ آینه به صورت کاملا علمی و تخصصی توسط اساتید حرفه ای دایر می شود. هنرجویان علاقمند به یادگیری سازهای تار و سه تار در طول دوره آموزشی از لحاظ تکنیک، پرده بندی و صدا دهی، قطعه ها و بسیاری موارد دیگر را می آموزند. برای اطلاع بیشتر در رابطه با زمان برگزاری دوره ها و کارگاه ها با ما تماس بگیرید. کارشناسان ما با هدایت گام به گام، شما را برای انتخاب آگاهانه تر راهنمایی می کنند.

  ویژگی های کلاس آموزش تار و سه تار باغ آینه :

  اساتید مجرب

  محیط مناسب

  قیمت مناسب