دوره آموزش تدوین

آموزش تدوین یکی از پرطرفدارترین دوره های آموزشی است که در موسسه فرهنگی و هنری باغ آینه برگزار می شود. شاید دلیل علاقمندی افراد به دوره آموزش تدوین به جهت کارآمد بودن آن باشد.

در کلاس های آموزش تدوین هنرجویان مهارت های لازم جهت کار با نرم افزار پریمیر را کسب می کنند. آموزش تدوین بسیار کارآمد است و امروزه در بسیاری از امور مورد استفاده قرار می گیرد.

شما به عنوان یک فردی که قصد تهیه و ویرایش فیلم را داشته باشید قطعا به نرم افزار پریمیر نیازمند خواهید بود، همواره در تمامی کلاس های آموزش تدوین از نرم افزار پریمیر به عنوان قدرتمندترین نرم افزار ادیت فیلم یاد می شود.

تمامی فیلم های سینمایی، سریال ها، تیزرهای تبلیغاتی، کلیپ ها، کلیپ های عروسی و… همه و همه توسط نرم افزارهای مختلف تدوین میشود و این چیزی که ما آن را مشاهده می کنیم حاصل تغییرات بسیاری می باشد.

اصلا تدوین چیست؟ اجازه دهید قبل از شروع توضیحات مربوط به کلاس ها و دوره های آموزش تدوین به ماهیت این کلاس بپردازیم.

تدوین چیست

تدوین چیست ؟

در حالت کلی تدوین یکی از آخرین مراحل تهیه فیلم می باشد. درواقع در مرحله تدوین تمامی اجزاء تشکیل دهنده فیلم به صورت جزئی زیر ذره بین تدوینگر قرار می گیرد و تمامی نواقض صحنه ها از این طریق برطرف می شود.

به یک فیلم سینمایی توجه کنید. فیلمی به مدت یک ساعت نیم قطعا با یک بار فیلم برداری امکان پذیر نیست. هر یک از این فیلم هایی که هر روز شاهده نمایش آن هستیم حاصل تلاش های بسیار زیاد تدوین گران می باشد. زیرا این موضوع اصلا امکان پذیر نیست که فیلمی با مدت زمان طولانی بدون هیچ ایرادی ضبط شود.

همانطور که در قسمت آموزش فیلمنامه نویسی به آن اشاره شد تمامی فیلم های مختلف که هر روزه شاهد آن هستیم از سکانس های مختلفی تشکیل شده است که در نهایت توسط تدوینگر با استفاده از نرم افزارهای تدوین فیلم ویرایش می گردد.

تدوین گران حتی برای تهیه هر یک از این سکانس های کوتاه نیز وقت و انرژی زیادی صرف می کنند تا نتیجه مورد نظر اخذ شود و در نهایت فیلمی مورد قبول عام تهیه شود.

همانطور که پیشتر به این موضوع اشاره شد تمامی سکانس های فیلم های مختلف پلان های کوچک که همچون قطعه های کوچک پازل هستند انتخاب شده و در کنار هم قرار می گیرند و با کنار هم قرار گرفتن آنها سکانس های یک فیلم تهیه می شود. در کلاس های آموزش تدوین تمامی جزئیات مربوط به فیلم و فیلم سازی حتی تمام اجزای تشکیل دهنده هر فیلم به صورت کلی و جامع صحبت خواهد شد.

تعاریف بسیاری در مورد تدوین فیلم وجود دارد. یکی از تعاریفی که مربیان باغ آینه همواره در کلاس های آموزش تدوین به آن اشاره می کنند بسیار جالب است.

معمولا در کلاس های آموزش تدوین مربیان بر این اعتقاد هستند که تدوین شباهت بینظیری به عملکرد ذهن بشر دارد. در واقع آنها معتقد هستند با استفاده از تدوین یک فیلم می توان آنچه که در یک فیلم نمایان نیست مشخص شود و در مقابل آنچه که نیاز به دیده شدن ندارد پنهان شود.

شاید ساده ترین و درست ترین تعریف همین مورد باشد. دقیقا هنرجویان در کلاس های آموزش تدوین در باغ آینه آموزش می بینند تا تمامی عوامل و اجزای یک صحنه از فیلم که دیدن آن برای مخاطبان خوش آیند نیست را حذف نمایند و از نمایش آن جلوگیری کنند و در مقابل آنچه که باید بیشتر به آن توجه بیشتری شود به شکلی مشخص کنند تا توجه مخاطبان به آن معطوف گردد.

شاید بتوان تدوین حرفه ای را انتخاب بهترین تصویر برای دیدن دانست. تدوینگران در کلاس های آموزش تدوین می آموزند بهترین و مناسب ترین نماهای یک فیلم را به بینندگان نشان دهند.

شاید با مطالعه این متن تدوین برایتان بسیار آسان به نظر آید اما اگر کمی دقیق تر به موضوع بنگرید به حساسیت این کار پی می برید.

یک تدوینگر می آموزد چطور تمامی المان های تشکیل دهنده یک فیلم را کنار هم قرار دهد تا فیلمی بدون نقص ارائه دهد تا توجه تمام بینندگان به برتری های فیلم جلب شود و تمامی نواقص از چشم بیننده دور بماند.

در واقع تدوینگران در کلاس آموزش تدوین می آموزند چطور می توانند پلان های مناسب تشکیل دهنده هر فیلم را به جهت اندازه و سایر المان های تاثیر گذار انتخاب کنند و کنار هم  قرار دهند، چطور میتوانند صداهای مناسب را برای یک سکانس یا پلان انتخاب نمایند. چطور می توانند در صورت لزوم برای تنظیم صدا در صحنه های به خصوص آن را کم یا زیاد کنند و مهم ترین نقشی که یک تدوینگر در تهیه یک فیلم دارد و در کلاس های آموزش تدوین به آن توجه ویژه ای می شود تطابق صدا و تصویر است.

مورد آخر یکی از عوامل بسیار مهم در یک فیلم می باشد، قطعا شما هم به عنوان یک بیننده توجهتان به فیلم هایی جلب شده است که صدا و تصیر با هم همخوانی ندارد، این مورد یکی از منفی ترین نکاتی است که در یک فیلم وجود دارد.

پس یک تدوینگر حرفه ای باید المان ها و استانداردهای مختلفی را در نظر بگیرید و آن را اجرا کند. اجرای این المان ها نیز مستلزم آموزش های به خصوصی می باشد که تماما در کلاس های آموزش تدوین به آن اشاره خواهد شد.

معمولا در کلاس های آموزش تدوین به تمامی استانداردهای یک فیلم اشاره خواهد شد و یکی از سوال برانگیز ترین نکاتی که تا کنون بیش از 90 درصد هنرجویان آن را مطرح می کنند چگونگی انجام این فعالیت ها و چگونگی رعایت این استانداردها می باشد.

تعدادی از این مواردی که در قسمت فوق به آن اشاره شد باتوجه به هر پروژه متفاوت خواهد بود یک تدوینگر حرفه ای باید ویرایش های لازم را از طریق فیلم نامه دکوپاژ شده انجام دهد انجام دهد. تنها در این صورت است که یک تدوین حرفه ای و بی نقص خواهید داشت.

مهارت های حاصل از آموزش تدوین

مهارت های هنرجو پس از کلاس های آموزش تدوین

قطعا هر شخصی که برای اموزش خاص به آموزشگاهی رجوع می کند به دنبال کسب توانایی های به خصوصی می باشد. کلاس های آموزش تدوین نیز همانند سایر کلاس های آموزشی که تجربه آن را داشتید بر توانایی های هنرجویان در زمینه تدوین می افزاید و پس از پایان دوره هنرجویان به توانایی های به خصوصی دست میابند که در این قسمت به توضیحاتی در مورد این توانایی ها می پردازیم.

مهارت تولید ویدئوهای مختلف

فایل های ویدئویی یکی از مهم ترین فایل هایی که امروزه بسیار شاید آن هستیم. به طور مثال ساده ترین موردی که می توان به آن اشاره نمود شبکه های اجتماعی است.

امروزه شبکه های اجتماعی مختلف نظیر تلگرام، واتس اپ، اینستاگرام قابلیت انتقال اطلاعات از طریق فایل های ویدئو را دارند. یکی از آرزوهای کاربران این شبکه های اجتماعی تولید محتوای مورد نظر می باشد.

شما به عنوان شخصی که در کلاس های آموزش تدوین حضور داشتید میتوانید به راحتی ویدئوهایی مطابق با ایده های شخصی خود تهیه نمایید و از طریق شبکه های اجتماعی آن را در معرض دید افراد بیشتری بگذارید.

البته این موضوع ناگفته نماند که مدیریت سوشال مدیا به خودی خود نوعی حرفه محسوب می شود و شاید مهم ترین ویژگی یک مدیر سوشال مدیا علم تدوین می باشد.

توین در سوشال مدیا تنها شامل تدوین فیلم نمیشود بلکه ویرایش عکس نیز بسیار مهم است که برای آموزش ویرایش عکس های مختلف کلاس های آموزش فتوشاپ را پیشنهاد می کنیم که همه روزه افراد بسیاری برای مدیریت شبکه های اجتماعی برای کسب مهارت به آن مراجعه می نمایند.

اما در مورد ادیت و ویرایش فیلم های مختلف برای سوشال مدیا مناسب ترین راه کسب مهارت کلاس های آموزش تدوین می باشد که در این کلاس ها تمام جزئیات تدوین فیلم مورد بررسی قرار می گیرد.

تولید ویدئو شامل مواردی همچون ساخت کلیپ های مختلف همچون کلیپ های تیزر تبلیغاتی، کلیپ عروسی زوجین که امروزه بسیار بازار داغی دارد و… می شود.

کسب مهارت ویرایش ویدئو در کلاس های آموزش تدوین

شاید مهم ترین بخش تهیه یک ویدئو ویرایش آن باشد. تهیه یک ویدئو قطعا نواقص مختلفی همچون نویزهای اضافی، تصاویر بیهوده و… دارد که برای افزایش کیفیت یک ویدئو باید این نواقص برطرف شود.

پس قطعا مهم ترین مرحله ساخت یک ویدئو ویرایش و ادیت آن می باشد. در طول روز هزاران ویدئو ساخته می شود که مستلزم ادیت و ویرایش است.

تمامی فیلم های سینمایی، تیزرهای تبلیغاتی، مصاحبه های مختلف و… پس از مرحله تهیه فیلم در دست ویرایش قرار می گیرند و تدوینگران با اعمال تکنیک های به خصوص تمام نواقص فیلم های مختلف را برطرف می سازند و آن را به یک فیلم درجه یک تبدیل می سازند.

در کلاس های آموزش تدوین به این موضوع اهمیت بسیاری داده می شود و تمامی اصول و تکنیک های لازم در رابطه با ادیت یک فیلم به هنرجویان ارائه می شود.

همانطور که پیشتر به این موضوع اشاره شد در کلاس های آموزش تدوین نه تنها به ادیت و ویرایش تصاویر بلکه به موارد مختلف و تاثیر گذار دیگر همچون تطابق تصویر و صدا، تنظیم صدا، جا به جایی قسمت های مختلف فیلم و… پرداخته می شود.

مهارت تغییر رنگ

رنگ عاملی تاثیر گذار در تمامی موارد بصری می باشد. تاثیر رنگ بر مغز انسان ها نیز از لحاظ علم روانشناسی اثبات شده است. تمامی این موارد باعث شده است به ترکیب رنگ های موجود در یک فیلم توجه بسیاری شود.

میزان نورپردازی در نمایان شدن رنگ ها امری بسیار مهم است، اما گاها مشاهده شده است به جهت دم وجود نورپردازی صحیح رنگ های تصاویر آنطور که باید نمایان نمیشود. یا حتی اگر نورپردازی هم به درستی انجام شود به دلایل مختلف و فنی رنگ ها آنطور که باید نمایان نمیشود. پس چرا تا بحال هیچ یک از فیلم های حرفه ای که تا کنون آن را مشاهده کرده ایم هیچ نقصی از این بابت نداشتند؟ چطور تمامی رنگ ها آنطور که باید درخشندگی لازم داشتند؟

تمایم این رنگ های زیبایی که در فیلم های مختلف شاهد آن هستیم را مدیون تدوین های هنرمندانه می باشیم. یکی از اصلی ترین مسئولیت های یک تدوینگر تطابق رنگ صحیح می باشد.

در کلاس های آموزش تدوین تمامی اصول لازم در جهت ایجاد رنگ هایی زیبا به هنرجویان آموزش داده می شود. در کلاس های آموزش تدوین اعمال فیلتر های مختلف در زمان های به خصوص آموزش داده می شود که هنرجویان با استفاده از این فیلترها می توانند به راحتی با یک کلیک رنگ های زائد را حذف نموده و ترکیب رنگی ایده آل را در فیلم خود ایجاد نمایند.

مهارت اصلاح صدا در کلاس های آموزش تدوین

صدا یکی از المان های تاثیر گذار در هر فیلمی می باشد. شخصیت ویدئوهای مختلف اعم از فیلم سینمایی، سریال، مصاحبه های مختلف، کلیپ های آموزشی، تیزرهای تبلیغاتی و… همه و همه بیشتر انتقال اطلاعات را از طریق صدا انجام میدهند.

به همین جهت است که صدا مهم ترین ارکان هر فیلم می باشد که باید به آن توجه بسیاری داشت. البته این فیلم های صامت مختلفی نیز وجود دارد که در سراسر این فیلم ها هیچ نوع انتقال اطلاعاتی از طریق صوت و آوای شخص صورت نمیگیرد و این موارد شاید از استثناهای ادیت فیلم باشند اگرچه اغلب در سراسر این فیلم ها موزیک های متناسبی وجود دارد که مستلزم کنترل می باشد.

به هر جهت تمامی فیلم هایی که تا کنون تولید شده است مستلزم تنظیم صدا می باشد. حال این صدا می تواند صدای بازیگران یا موزیک باشد.

یکی از قابلیت هایی که منجر به برتری تدوینگرهای مختلف می شود قابلیت تنظیم صدا می باشد. یک تدوینگر حرفه ای می تواند صدای موجود را با تصویر تطابق دهد، نویزهای موجود را برطرف نماید، فیلترهای لازم را در برخی از صداها اعمال نماید، در صحنه های به خصوصی صدا را کم و در مقابل در زمان های مشخصی صدا را افزایش دهد و…

در کلاس های آموزش تدوین به این مورد توجه ویژه ای می شود و حساسیت های بسیاری در این مورد توسط مربیان وجود دارد.

قطعا شما هم برای یک بار شده با ویدئوهایی مواجه شده اید که صدا و تصویر با هم تطابق ندارد. با مشاهده چنین ویدئویی مخاطبان دچار حس سردرگمی خواهند شد و نسبت به مشاهده ادامه این فیلم اشتیاق خود را از دست می دهند.

به جهت بار منفی که این مورد بر فیلم های مختلف می گذارد حساسیت های مربیان بسیار بیشتر از سایر موارد می باشد.

مهارت استفاده از میانبرها در کلاس آموزش تدوین

یکی از مهم ترین مواردی که باعث ساده تر شدن انجام کارها در نرم افزارهای مختلف می شود استفاده از میانبرهای مناسب می باشد.

شما با یادگیری میانبرهای مناسب می توانید تا حد بسیار زیادی در زمان انجام کارهای مربوطه صرفه جویی نمایید. استفاده از میانبر در نرم افزارهای مختلف همچون پریمیر، فتوشاپ، افتر افکت و… یکی از نکات طلایی است که اغلب افراد به دنبال یادگیری آن می باشند.

در کلاس های آموزش تدوین در باغ آینه تمامی میانبرهای نرم افزار پریمیر به هنرجویان آموزش داده می شود و به اصطلاح عامیانه تمام فوت و فن لازم در جهت صرفه جویی زمان به مخاطبان آموزش داده می شود.

مهارت استفاده از ابزارهای مختلف به تناسب موقعیت 

کاربران نرم افزارهای مختلف کاملا به این موضوع واقف هستند که استفاده از ابزارهای مختلف در جایگاه های به خصوص تا چه حدی تاثیر گذار می باشد.

هر نرم افزار مجهز به ابزارهای به خصوصی می باشد که در ساده تر انجام شدن امور بسیار تاثیر گذار می باشد. نرم افزار پریمیر نیز همانند سایر نرم افزارهای دیگر دارای نوار ابزاری متنوع می باشد.

استفاده از هر یک از ابزارهای موجود در نرم افزار در موقعیت های به خصوص به نوعی تبحر محسوب می شود. این که شما به عنوان یک کاربر نرم افزار پریمیر بدانید در چه زمانی، برای چه کاری از چه ابزاری و به چه صورتی استفاده نمایید مهارتی است که به سادگی ایجاد نمی شود.

در کلاس های آموزش تدوین به صورت کاملا تخصصی به هر یک از ابزارها و کاربردهای آن اشاره می شود و مهم تر از آن به نحوه استفاده از این ابزارها که بسیار قابل اهمیت است اشاره می شود.

پس از گذراندن دوره های آموزش تدوین هنرجویان مهارت کامل نسبت به نوار ابزار و هر یک از ابزراهای موجود در آن و نحوه استفاده از آن به دست می آورند و به راهحتی می توانند از ابزارهای مختلف در زمان مناسب استفاده نمایند.

کشف راهکارهای مناسب 

اگر کاربران بخواهند با آزمون و خطا به راهکارهای مختلف دست یابند باید تجربه بسیاری کسب کنند و این امر مستلزم زمان بسیار زیادی می باشد.

البته این آزمون و خطاها نیز تا حدی قابل اعتماد است و شکی که همواره در اجرای راهکارهای مختلف وجود دارد باعث می شود این راهکار بسیار دیر تر در ذهن ثبات یابد.

در کلاس های آموزش تدوین هنرجویان با تمام راهکارهای جدید آشنا می شوند، درواقع در کلاس های آموزش تدوین افراد می توانند از تجربه مربیان خود استفاده کنند و  از این طریق در مدت زمان کمی به تجربه ای گرانبها دست میابند که اگر قرار بر به دست آوردن آن به مرور زمان بر حسب آزمون و خطا بود این تجربه پس از سالیان سال فعالیت مستمر به دست می آمد.

علاوه بر این که در کلاس های آموزش تدوین هنرجویان از تجربه های اساتید و مربیان خود استفاده می کنند بلکه بهترین مکان برای به اشتراک گذاشتن تجربیات کاربران نرم افزار پریمیر می باشد و از طریق تبادل نظر هایی که در جلسات مختلف صورت می گیرد افراد به تجربه های افراد هم مسیر خود نیز دست میابند.

قابلیت الهام گرفتن از ویدئوهای مختلف

الهام گرفتن از برترین آثار یکی از موثرترین راهکارهای یادگیری تدوین می باشد. البته این مورد نه تنها در مورد تدوین بلکه در سایر یادگیری ها نیز موثر می باشد.

در کلاس های آموزش تدوین برترین آثار سینمای ایران و خارج از ایران مورد بررسی دقیق قرار می گیرد و هنرجویان از این طریق با برترین آثار تدوین آشنا می شوند و می توانند از راهکارهای استفاده شده در این آثار در پروژه های خود استفاده نمایند.

درواقع از این طریق از تجربیات اساتید بزرگ حرفه تدوین استفاده کرده و با استفاده صحیح از این تکنیک ها می توانید جهشی بزرگ در آثار خود ایجاد نمایید.

قابلیت تصور مخاطبان پس از تماشا اثر 

یک نکته ی بسیار قابل اهمیت در آثار هنری وجود دارد که واکنش مخاطبان می باشد. شما به عنوان یک تدوینگر همواره باید خود را به عنوان یک مخاطب فرض کنید.

دیدگاه مخاطبان شما موضوعی مهم است که باید به آن توجه ویژه ای نمود، فراموش نکنید که شما این ویدئو را برای مخاطبانتان تهیه می کنید و اگر قرار باشد تنها با سلیقه شخصی شما مطابقت داشته باشد و توجه مخاطبان به آن جلب نشود پس قطعا برای شما نیز سودآور نخواهد بود و به این معنی است که اثر شما اصلا دیده نشده است.

بهترین راهکار در مورد تدوین فیلم این است که شما خود را به عنوان بیننده این فیلم در نظر بگیرید. قطعا چنین تصوری در ابتدای کار امری دشوار به نظر می رسد اما با تلاش و پشتکار میسر خواهد شد.

یکی از مزایای کلاس آموزش تدوین همین مورد می باشد. شما وقتی در کلاسی حضور داشته باشید که هنرجویان مختلف با علائق مختلف در آن حضور دارند پس قطعا دیدگاهی جدید نسبت به تدوین و نظر مخاطبان پیدا می کنید.

البته یکی از فعالیت هایی که به تازگی در کلاس های آموزش تدوین در باغ آینه اتفاق می افتد نقد علمی از آثار هنرجویان می باشد. معمولا مدت زمان به خصوصی در کلاس های آموزش تدوین به نقد آثار اختصاص داده می شود و در این نقد تمامی هنرجویان نسبت به آثار به خصوصی می توانند اعلام نظر کنند.

با این کار به راحتی ایرادات هر هنرجو مشخص خواهد شد و مربیان در جهت رفع این ایرادات راهنمایی هایی انجام می دهند که تا حد بسیار زیادی به ارتقاء سطح علمی آثار کمک میکند و هنرجویان به راحتی می توانند صاحب آثاری بینظیر شوند.

البته این موارد تنها معدود مهارت هایی است که در این قسمت به آن اشاره شد. اگر بخواهیم بیشتر به این موضوع بپردازیم مجبور به ارائه مطالبی تخصصی تر خواهیم بود.

کلاس تدوین در باغ آینه

کلاس آموزش تدوین در باغ آینه

تدوین یا ویرایش فیلم، به فرآیند دستکاری و بازسازی تصاویر ویدئویی برای خلق یک کار جدید گفته می شود. تدوین فیلم بخشی اجتناب ناپذیر در فرآیند فیلم سازی می باشد. ویرایش فیلم برای عنوان بندی، اصلاح رنگ، مخلوط کردن صدا و بسیاری موارد دیگر کاربردی می باشد. گستره استفاده از تدوین فیلم برای فیلمهای مستند، داستانی، تولید های استودیویی، میان برنامه‌ها، موزیک ویدیو، فیلم آموزشی، تیزر تبلیغاتی و بسیاری موارد و مثال های دیگر را شامل می شود که همگی به کمک یک تدوین گر انجام می شود.

تمامی مواردی که در بالا ذکر شد، خود نشان دهنده مشاغل بسیاری است که با کمک یادگیری تدوین فیلم می توان به آن ها مشغول شد. دوره تدوین فیلم باغ آینه یکی از کاملترین و به روزترین گروه های آموزش تدوین فیلم در کرج می باشد. در دوره آموزش تدوین باغ آینه یادگیری شناخته شده ترین نرم افزارهای تدوین جهان Premiere صورت می گیرد و در کنار آن هدف اصلی ما آموزش “هنر تدوین” به علاقمندان این رشته می باشد.

بازار کار تدوین فیلم

یادگیری تدوین فیلم فرصتی برای کار در زمینه های مختلف از جمله تلویزیون، سینما، ساخت فیلم های ویدئویی، تبلیغات تجاری و ساخت ویدئو اینترنتی دیجیتال به شمار می رود. این مشاغل مستلزم شناخت فرایندهای مختلف ویرایش، تکنیک های ویرایش فیلم و دنیای دیجیتال است که همیشه در حال تغییر می باشند. از لیست مشاغل مرتبط به تدوین فیلم می توان به تدوین گر استودیو تلویزیون، ویرایشگر فیلم، مدیریت تدوین، تکنسین مهندسی صدا و تصویر و انیماتور و تصویرگر چند رسانه ای اشاره کرد.

در کنار این مشاغل، فرد با یادگیری هنر تدوین می تواند مشاغلی را شخصا برای خود دست و پا نماید و به تنهایی در زمینه های تبلیغاتی و استودیوهای فیلم سازی مشغول به کار شود.

آموزش نرم افزار تدوین Premiere

Premiere را می توان برای تمام وظایف ویرایش اصلی ویدئو با کیفیت بالا استفاده کرد. از این نرم افزار می توان برای اضافه کردن تصاویر، صدا و گرافیک بهره برد. با استفاده از premiere به شکل همزمان می توان عکس ها و فیلم های مختلف را ویرایش کرد. عنوان ها را می توان به فیلم اضافه کرد و فیلتر ها را می توان با اثرات مختلف بر آن اعمال کرد. Premiere توسط شرکت های تولید فیلم، ایستگاه های خبری، موسسات حرفه ای بازاریابی و شرکت های طراحی استفاده می شود.

بنابراین بواسطه یادگیری پریمیر امکان دستیابی به مشاغل بسیاری در بازار کار فراهم آورده می شود. افرادی که در نقش هایی مانند ویراستار ویدئو، مدیران تولید، مدیران تبلیغات و طراحان چند رسانه ای کار می کنند، از نرم افزار Premiere  برای ایجاد و ویرایش ویدئو ها استفاده می کنند. نرم افزار پریمیر همانند فتوشاپ توسط شرکت نرم افزاری Adobe System توسعه پیدا کرده است.

اهداف تدوین فیلم

می توان صحنه های نامطلوب را حذف کرد

این کار یکی از ساده ترین ومتداول ترین کارهایی است که با با کمک تدوین در ساخت فیلم انجام می شود. با کمک آن بسیاری از فیلم ها می توانند به طرز چشمگیری بهبود پیدا کنند و به سادگی از نقص ها یا  صحنه های ناخواسته خلاص شوند.

بهترین بخش های فیلم را انتخاب کرد

اینکه برای  تهیه فیلم شات های فراوانی برداشته شود یک رویه عادی در روند تولید فیلم بوده که با کمک هنر تدوین می توان تنها آن هایی که بهترین هستند را انتخاب و جدا کرد. یک تدوین گر اغلب چند نسخه از شات های یک تصویر را می گیرد و در هنگام ویرایش، بهترین ها را انتخاب می کند.

با کمک تدوین می توان یک جریان ایجاد کرد

اکثر فیلم ها با اهدافی مانند داستان گویی یا ارائه اطلاعات ساخته می شوند. انجام ویرایش روی فیلم یک گام بسیار مهم در اطمینان پیدا کردن از جریانی است که ویدئو با آن هدف یعنی بیان داستان و یا منتقل کردن مفهوم خاص ساخته می شوند.

افکت ها، گرافیک، موسیقی و موارد دیگر را به فیلم اضافه کرد

. این موارد همگی از بخش های مهم و تاثیر گذار در یک فیلم می باشند که اضافه کردن آنها تنها با تدوین فیلم امکان پذیر است. در نتیجه می توان  اکثر ویدئوها  را با اضافه کردن این عناصر اضافی بهبود بخشید.

سبک، سرعت و حالت ویدیو را تغییر داد

یک ویرایشگر خوب میتواند با ظرافت ویدیوهای خنده دار را ایجاد کند. تکنیک هایی مانند موزیک و جلوه های بصری می توانند باعث ایجاد واکنش در مخاطب شود.

ویدیو را در یک “زاویه دید” خاص قرار می دهد

با تدوین می توان ویدئو را برای حمایت از یک دیدگاه خاص، یک پیام یا یک دستور کار ویژه ارائه داد.

به آموزش اصول و مبانی تدوین، آشنایی با ریتم و حس در تدوین، درک حس موزیک برای تدوین و آشنایی با انواع match cut و jump cut در دوره آموزش تدوین فیلم باغ آینه پرداخته می شود.

سرفصل های دوره آموزش تدوین و Premiere

 • آشنایی با فرمتهای مختلف ویدیویی
 • جلوه های پیشرفته
 • Titlingپیشرفته
 • تنظیمات صدا در Premiereبه همراه تکنیک های پیشرفته صدا
 • آشنایی با انواع فرمتهای ویدیویی
 • نحوه ورود مدیا به نرم افزار
 • آشنایی به ابزارهای تدوین
 • کار بر روی TimeLine
 • ایجاد زیرنویس
 • ساخت تیتراژ
 • اصلاح زمینه رنگ و نور
 • تنظیمات grading
 • تنظیمات multicamera
 • Rendering و خروجی گرفتن
 • ساخت ویدئو برای شبکه های اجتماعی
 • آموزش های تکنیکی پیشرفته